"Без книг портфель легший": чи отримають черкаські семикласники підручники до навчального року

Ексклюзивно

На Черкащині семикласники станом на 21 серпня забезпечені підручниками до нового навчального року на 57 відсотків. Вони цьогоріч вперше навчатимуться за програмою Нової української школи, тому й комплект книг для них друкують за цією програмою.

Чи отримають школи Черкащини підручники до 2 вересня поки невідомо, розповів Суспільному начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський.

За словами Данилевського, учні перших-четвертих та дев'ятих-одинадцятих класів на новий навчальний рік забезпечені підручниками на 99 відсотків.

"Школярі п'ятих-шостих класів, які навчаються за програмою Нової української школи — на 95. Затримка друку підручників можлива через відключення електроенергії та ракетний удар по друкарні «Фактор друк». Є й певні проблеми, пов’язані з тим, що коли потрібно було активно друкувати підручники, були проблеми з електропостачанням", — пояснив посадовець.

Підручники. Суспільне Черкаси

Працюють без вихідних, аби відновити знищений тираж та налагодити друк нових підручників до навчального року, розповіла керівниця виробничого відділу видавництва "Ранок" Ольга Мудра:

"У нинішньому, 2024 році, ми друкували підручники для сьомих класів. Сумарний наклад становив більше ніж 1,6 мільйона підручників, від загальної кількості від усіх видавництв це близько 20 відсотків. На «Факторі» було розміщено десь близько половини від нашого об’єму. Це близько 800 тисяч".

Попри втрати, додала Ольга Мудра, замовлення мають виконати вчасно.

Своєю чергою Валерій Данилевський зауважив — сказати напевно, що до початку навчального року підручники стовідсотково будуть у навчальних закладах, неможливо. Друком та довезенням книг до баз комплектування займається Міністерство освіти і науки.

Підручники. Суспільне Черкаси

Семикласниця Даша Кривець підручники вже отримала. У 2023 році, розповіла, мала їх не з усіх предметів:

"Не було з «праці», з інформатики – це в п'ятому класі, з етики, основ здоров’я. Ми всі були вимушені користуватися гаджетами. Для мене це було незручно. Потрібно було все шукати в гуглі, в телефоні".

Однокласники Даша та Олексій. Суспільне Черкаси

Однокласникові Даші Олексієві Слабку навчання за допомогою гаджетів, навпаки, подобається більше, аніж за підручниками — речей доводиться носити менше:

"Бо не треба. Так із портфелем легше".

Його мама, Юлія Слабко, думку сина не поділяє.

"Як на мене, це не зручно, тому що це здоров’я дитини, може погіршитися зір, якщо постійно користуватися телефоном. Вони й так у нас дуже сучасні, постійно там сидять. А тут вже і в класі виходить вони сиділи, і вдома постійно інформацію шукали".

Пані Юлія з сином. Суспільне Черкаси

Вчителька математики Лілія Гасай пригадала, як її предмет учні два тижні вивчали без надрукованих підручників. Та до таких умов тоді призвичаїлися:

"Ми брали інші підручники, пробували ними користуватися. Хтось із дітей пропонував: давайте надрукуємо, давайте ще якось. Але я думаю, що два тижні – це не так і багато. Ми могли справитися за допомогою роздруківок чи електронного підручника".

Навчальний матеріал у телефоні. Суспільне Черкаси

Перед початком навчального року для 69 семикласників черкаської школи №12 отримали 625 підручників із потрібних 1 104, розповіла шкільна бібліотекарка Світлана Чорноморець. В одному комплекті має бути 16 книг, пояснила вона. Із них поки не отримали алгебру, геометрію, фізику, українську літературу та історію України.

"Частину підручників ми отримали — це біологія, технології, мистецтво, інформатика, хімія, всесвітня історія, українська мова".

Бракує підручників лише для учнів Нової української школи, додала пані Світлана.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині