Черкаський фермер Олександр Коваленко від початку повномасштабного вторгнення прихистив у своєму господарстві понад пів сотні різновидів тварин: бізонів, оленів, ланей, коней Пржевальського, дикобразів, страусів. А все починалось із двох верблюдів.
Скільки тварин загалом за два з половиною роки з’явилося у його господарстві — навіть підрахувати не може. Усіх утримує власним коштом та мріє створити у Катеринополі заповідник на зразок "Асканії-Нови", розповів Суспільному Олександр Коваленко.
Тварин привозили з різних областей:
"І з Донецької області завозили, я так розумію, там було мисливське приватне господарство: там у вольєрі були лані. Запропонували, щоб ми викупили, бо там виходу не було. І з Харківщини, і з Херсонщини привозили".
У кожної тварини свій раціон, пояснив Олександр:
"В оленів і ланів практично він один — зелений корм. Гілки потребують. Повигризали все, наскільки могли дотягнутись".
Створення мінізоопарку почалось із верблюдів, їх оселив у Катеринополі:
"Я створив маленький такий зоопарк. Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, то люди попросили тварин забрати через те, що у нас є товарно-молочна ферма, просто щоб перестояли, бо там в Харківській області були обстріли".
За його словами, верблюди люблять, коли до них приходять відвідувачі:
"Коли доглядачі приходять — вони радіють. Вони цілий день чекають, знають, що уже приходять діти, туристи. Всі їх пригощають, смаколики приносять".
Відвідувачі приходять, щоб погладити тварин та поспілкуватись з ними. Серед них і Ольга Кулішова:
"Ми теляток подивились і птиць. Подобається все, тут гарно, молодці. Головне, що вони тут в спокійному місці, оце основне".
Щоб тваринам було комфортно — для них зробили огорожі:
"Буквально за місяць-півтора ми зробили огорожу, порозділяли. У тварин прибираємо, догляд за ними хороший".
У власності Олександр має пів сотні різновидів тварин:
"Взагалі десь до 50 різновидів тварин у нас є: яки, бізони, лані, гуанако, верблюди, олені — плямисті й благородні".
Олександр Коваленко мріє створити на Катеринопільщині маленьку "Асканію-Нову":
"У нас ідея створити таку маленьку "Асканію". Ми взяли земельну ділянку, де ми будемо створювати й випускати тварин у живу природу. Тобто це для зеленого туризму, я не думаю, що це такий великий бізнес, але воно нас не об’їдає. Я думаю, що у нас є тваринництво, все одно косять ту траву. Заготовляємо сіно, тому ми прогодуємо".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині