Виготовляють 150 дронів за рік: на Черкащині син із батьком-ветераном допомагають армії

Ексклюзивно

Черкащанин Олег Таібов за останній рік виготовив 150 дронів. Для цього опанував спеціальні курси зі створення безпілотників. У цій справі йому допомагає тато — колишній військовослужбовець.

Дрони не лише створюють, а і лагодять, розповіли вони Суспільному.

Олег Таібов зазначив, що своїх "пташок" давно роблять без підказок. Хоча інструкція зі збору дрона завжди поруч, та це вже радше — декорація на стіні.

"Базовий набір складається зі стека, який контролює всі процеси. Також тут є відеопередавач, радіоприймач і антена", — розповів він.

Виготовляти дрони почали рік тому. Разом із батьком працюють в майстерні, яку облаштували самотужки:

"Подумали про те, яким чином можна ще допомагати, окрім як просто донатити на різні фонди. Тому я почав вивчати цей процес, цікавився, як це робиться, як працює. Пройшов курси у волонтерській організації".

На Черкащині син із батьком-ветераном виготовляють дрони. Суспільне Черкаси

Старший Таібов – Рамазан Курбанович – у 2014 році пішов добровольцем боронити Україну та воював на Бахмутському напрямку. У жовтні 2016 року демобілізувався. Та з початку повномасштабної війни теж знайшов спосіб бути корисним армії:

"Я виконую всі накази сина, хоча за званнями я капітан, а він звичайний солдат, цивільна людина. Але він зараз командир і ставить певні завдання".

На Черкащині син із батьком-ветераном виготовляють дрони. Суспільне Черкаси

На створення одного безпілотника, розповів Олег Таібов, достатньо декількох годин. Проте затримки є в іншому:

"Найдовший процес – це збір грошей. Із цим найважче".

Аби дрони справно літали на фронті, кожен тестують у тилу:

"У військових на нулі немає часу сидіти та розбиратися в тому, чому воно не працює. Тому для нас головне, щоб він працював, щоб не лежав мертвим вантажем, а використовувався".

Виготовлення дрона. Суспільне Черкаси

Виготовлення одного дрона вартує щонайменше 15 тисяч гривень, розповів місцевий підприємець Олександр Бойко. Він частково співфінансує виробництво безпілотників, та працює над залученням донатів.

"Є певне коло людей, які вставляться до цього з розумінням і намагаються донатити, але є нові люди, які теж доєднуються і донатять. Ми намагаємося поширювати інформацію й розповідати людям про необхідність долучатися", — пояснив підприємець.

Надають дрони тим військовим частинам, від яких отримують запити. А півтора місяця тому уклали меморандум про співпрацю із 65 окремою механізованою бригадою. Дрони не лише виготовляють, а і лагодять.

Дрони. Суспільне Черкаси

"Найчастіше ламаються пропелери, стек. Також із ладу виходять відеокамери", — розповів Рамазан Таібов.

Військові передають вдячні відгуки та фільмують роботу "пташок" на фронті, додав він.

Зі слів Олега Таібова, наснаги працювати далі дає розуміння, що можна врятувати чиєсь життя:

"Ти розумієш, що якийсь один дрон може когось вберегти, врятувати життя чи здоров’я. Тому ці дві-три години в майстерні — це взагалі нічого, якщо метою є чиєсь життя".

Такої ж думки і Рамазан Таібов:

"Відчуваю, що не дарма ми працюємо та нам допомагають. Недаремно ми проводимо вільний час із сином, працюючи над дронами".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині