На Черкащині 16 липня — останній день, коли військовозобов’язані можуть оновити свої дані. Від завтра, 17 липня, тим, хто невчасно звірив документи, загрожує адміністративна відповідальність.
Зокрема, вони можуть отримати штраф від 17 до 25 з половиною тисяч гривень, пояснила Суспільному речниця Черкаського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Аліна Кривошея.
Аби оновити свої облікові дані, у військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років було два місяці.
"За те, що вперше здійснено адміністративне правопорушення, штраф буде 17 тисяч гривень, за повторне — 25 із половиною тисяч. Штрафи автоматично не надходять, для цього попередньо має бути винесена постанова про притягнення до адмінвідповідальності. Таку постанову уповноважені виносити керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки", — пояснила речниця.
Зі слів Аліни Кривошеї, в разі несплати штрафу у 15-денний термін, документи далі передають до державної виконавчої служби для примусового стягнення коштів.
"Якщо у вас є поважні причини до того, що ви не змогли протягом 60 днів оновити дані, ви можете оскаржити цю постанову в судовому порядку", — додала вона.
Також повістки тепер можна надсилати поштою, зазначила Аліна Кривошея. Протягом десяти днів кожен, хто її отримав, має з’явитися до ТЦК:
"Зокрема, буде вважатися, що повістка отримана за тим місцем, яке ви останнім надали до територіальних центрів комплектування. Її надсилають рекомендованим листом, тобто ви зафіксували, що прийняли цю повістку. У разі відмови, якщо підписуєте та відмовляєтесь, вона вважається врученою".
Зміни щодо оновлення військово-облікових даних були необхідні для поліпшення мобілізації, розповіла речниця:
"Це для того, щоб можна було далі планувати мобілізаційні процеси якісно та успішно. А також, щоб знали скільки людей у нас заброньовано, скільки дійсно мають законні відстрочки та хто придатний до того чи того виду військової служби".
Місцевий житель Віктор Євлах розповів, що оновив дані в застосунку "Резерв+", та цього виявилось недостатньо. З опівночі він намагався записатися в електронну чергу, але не вдалося:
"Я оновив, але мені все одно сказали, що треба прийти до ТЦК. Проте, щоб прийти сюди, треба було зайняти електронну чергу, а я не зміг. Буду старатися ще раз записатися і якщо вийде, то ще прийду оновлювати".
Нині пан Віктор безробітний і хоче звірити усі військово-облікові дані, аби не отримати штраф.
"Звісно, навіщо він мені цей штраф. Якщо прийдеться служити, то я буду служити".
Пані Яна має медичну освіту, тож оновлювати дані – її обов’язок. Та зробити це сьогодні (16 липня — ред.) не змогла:
"У мене є «Резерв+», я звантажила додаток та зареєструвалася. Але мені прийшло повідомлення, що я повинна все одно з'явитися. Я прийшла, але мене ніхто не прийняв, бо мені потрібен талон, який я не можу взяти два тижні, бо вже вони всі розібрані".
Хоч і прийшла в останній день, та таку чергу побачити не очікувала, додала черкащанка:
"Раніше сюди приходила без проблем і проходила по повістці медогляд. Я тут була і у відрядженні не один раз. Але зараз мене ніхто не приймає. І коли я це маю робити? Я не хочу отримати свій штраф".
Місяць тому оновив дані, а три дні тому віддав військовий квиток, аби туди вклеїли штрихкод, розповів місцевий житель Дмитро. Уже забрав документи:
"Після цього можна подавати документи на відстрочку. Я не заброньований, але в мене батько з інвалідністю. Тому буду подавати документи, що маю доглядати за ним".
Нагадаємо, цьогоріч 18 травня набули чинності зміни до Закону про мобілізацію. Згідно із ними, усі військовозобов’язані мали протягом 60 днів уточнити свою актуальну адресу проживання, контактну інформацію та інші військово-облікові дані. Зробити це можна було у Центрах надання адмінпослуг, територіальних центрах комплектування та в мобільному застосунку "Резерв +". Кількість людей, які оновили свої дані протягом цього часу на Черкащині, не називають в цілях безпеки, пояснила речниця черкаського ТЦК Аліна Кривошея.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині