У Черкасах в протезно-ортопедичному цеху щомісяця виготовляють близько пʼятнадцяти корсетів для стабілізації хребта. До повномасштабного вторгнення на рік виготовляли до 30.
Таке підприємство одне в області, розповів Суспільному директор закладу Анатолій Тімон.
12-річна Аня прийшла, щоб приміряти новий корсет. У дівчини виявили сколіоз у дошкільному віці, розповіла мама Людмила:
"З пʼяти років їй поставили діагноз і довгий час ми тримали все в рівних, як то кажуть, градусах. Потім настав пубертатний період, вона подорослішала та стала швидко рости".
Те, що ровесникам Ані дається легко для дівчини стало недоступним.
"Лікар нам сказав, що можна ходити на танці. Зрештою, вони лише погіршили стан", — розповіла дівчина.
Зі слів пані Людмили, саме тоді й уманські, й столичні медики порекомендували лікувати хребет спеціальним корсетом:
"Щоб зупинити оце викривлення, яке в неї вже 22 градуси. Щоб воно не перейшло вже до третього ступеня нам порекомендували нам цех".
Корсети на Черкащині виготовляють лише в цьому цеху, повідомив технік-протезист Василь Яковенко:
"Ці корсети виготовляються при проміжковому сколіозі. Тобто – другого та третього ступенів. Коли перший, то корсет ще не потрібний, є інші методи лікування. А за Четвертого — він вже не потрібний. Тут вже операція".
За словами директора цеху Анатолія Тімона, від початку повномасштабного вторгнення кількість запитів на виготовлення корсетів збільшилася:
"Ми в області є одним підприємством, яке виробляє такого виду продукцію. Через початок війни у нас є люди, які поприїжджали до нас із інших регіонів України. Тому кількість замовників збільшилася".
Якщо раніше замовники корсетів для стабілізації хребта були здебільшого жителі області, то від початку повномасштабної війни, географія запитів розширилася. Кількість, зі слів майстра протезного цеху Сергія Дегтярьова, теж зросла:
"Ми виготовляли до 20-30 корсетів на рік. Нині — до десяти чи 15 на місяць. З початку року, за чотири місяці, ми виготовили 38 корсетів".
Такий корсет за направленням лікаря можуть отримати безоплатно діти до 18 років.
"Вони отримують направлення після проходження ЛКК до 18 років. А потім з ним приходять на підприємство і замовляють корсет. Забезпечення наших пацієнтів корсетами безоплатне за державною програмою. Але можна замовити і за власні кошти", — розповів Сергій Дегтярьов.
Безоплатно отримала другий корсет і Аня, зазначила її мама:
"Я цікавилася ціною, скільки коштує, то це дуже дорого. Для нас дорого, тож потрібні документи на ЛЛК, на всі оці лікарняні записи, щоб отримати його безоплатно".
У протезно-ортопедичному цеху залишилися корсети, які вже відносили. Свій корсет у цю колекцію планує передати й Аня, бо має мету.
"Мати рівну спину, щоб мій стан був кращий. Тоді я собі буду нормально жити", — поділилася дівчина.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині