"Під час дощу спимо з парасолькою": у Черкасах мешканці гуртожитку просять ремонту

Ексклюзивно

У Черкасах мешканка Ольга Анікеєнко просить відремонтувати дах гуртожитку по вулиці Чиковані. Вона протягом двох років дихає пліснявою і без кисневого балончика жити не може.

Розв'язати проблему могла б участь мешканців у програмі співфінансування капітального ремонту від міськради, розповіла Суспільному Ольга Анікеєнко.

За словами Ольги Анікеєнко, кахлі обсипаються разом із цеглою, а проблеми не лише зовні, а й всередині будинку.

"Фасад обпадає, цегла випадає з будинків, дах тече, в кімнаті знаходитися неможливо".

Мешкає в цьому будинку двадцять один рік, розповіла жінка.

"За ці 21 год я не побачила тут жодних змін".

Зламані поштові скриньки, відлущена фарба, підлога та пожежний вихід заповнений сміттям — те, що впадає в око відразу, додала пані Ольга.

"Зверталися в «Нову якість» для того, щоб вони тут зробили порядок — результату нуль. Прибрати нема кому".

Втім, найбільша проблема, за словами жінки, на горішньому п'ятому поверсі.

"Запах цвілі, грибок, пліснява. Уже і так обробляли. Протягом двох років таке сталося".

Дах протікає так, що в дощову погоду доводиться спати з парасолькою, пояснила Ольга.

"До «Нової якості» ми самостійно крили дах разів чотири, а зараз така ситуація, що ми цього самостійно зробити не можемо".

Така ж проблема і в сусідній кімнаті, тут мешкає Ольга Булеца.

"Я вже і боюся жити. Було, відпало підвіконня".

Пліснявою покриті стіни у санвузлі та кухні. Душову лагодили самотужки, розповіла Ольга Анікеєнко, а для решти ремонтів потрібна допомога.

Начальник дільниці поточного ремонту управлінської компанії "Нова якість", яка і обслуговує будинок, Руслан Хворостенко пояснив, що мешканці заборгували за послуги компанії 50 тисяч гривень.

"Заборгованість по будинку за 12 місяців — це в районі 50 тисяч. Була аварійна ситуація у фоє, там почала руйнуватися підлога. Робили стяжку бетонну, але відношення людей дуже негативне, бо ми робили, вони руйнувати почали, ходити".

У 2023 році, за словами Руслана Хворостенка, аби відремонтувати дах, мешканцям гуртожитку пропонували взяти участь у програмі співфінансування від міськради.

"Від мешканців треба було провести збори і проголосувати про необхідність цього виконання. Вони не займалися цим питанням".

Мешканка гуртожитку Ольга зазначила, що підписи вони не збирали:

"Ми тоді не зібрали ніякі підписи, хоча нам тоді про це ніхто нічого не сказав".

Програма співфінансування капітального ремонту передбачає оплату від мешканців у розмірі 40% від загальної вартості ремонту, пояснив керівник департаменту житлово-комунального господарства міськради Андрій Наумчук.

"Вона передбачає фінансування у разі першого звернення у розмірі 60 відсотків коштом міської ради і 40 відсотків коштом мешканців, якщо вони на зборах приймуть рішення 40 відсотків заплатити, то міська рада 60 відсотків знайде. Я думаю, що 1,5 мільйона міській раді буде можливо знайти".

Для цього мешканцям гуртожитку потрібно звернутися до департаменту житлово-комунального господарства й розробити проєктно-кошторисну документацію, додав пан Андрій.

Мешканка будинку Ольга Анікеєнко зазначила, що ідею співфінансування підтримують.

"Ми говорили з жителями про співфінансування. Вони сказали, що можливо".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини