На Черкащині розгорнули мобільні блокпости, на яких працюють поліцейські та працівники військкомату. Вони оповіщують людей та вручають повістки.

Вручати повістки можуть у будь-якому місці, окрім приватних будинків та квартир, розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника служби зв’язків із громадськістю Черкаського територіального центру комплектування Петро Забіла.

Першою зупинили автівку черкащанина Олександра. Він розповів, що має другу групу інвалідності, у військкоматі ж був два роки тому.

"Я ще у 2022 році сам прийшов і пройшов комісію, стою на обліку ніде не ховаюся".

Далі чоловіка перевірили в базі "Оберіг", де виявили, що дані — застарілі. Відтак виписують повістку, аби їх оновити, пояснив військовий Юрій.

Черкащанин Олексій добровільно пішов до ТЦК та СП й нині проходить військово-лікарську комісію. Розповів, що до мобільних блокпостів ставиться неоднозначно.

"Це обмеження прав і свобод людини, але така ситуація в країні, що, мабуть, так потрібно. Не можуть воювати всі, хтось має працювати й платити податки, за щось треба армію утримувати".

У Богдана з Черкас також перевірили документи:

"Це їхня робота і все, моє ставлення? Якщо ми маємо іти, то маємо іти".

Утім долучатись до українського війська не планує, бо має п’ятьох дітей.

"А що тепер покинути мені дітей? Треба ж їх виховувати, ростити".

Став на захист країни 2016 року та після травми виконувати бойове задання не може, розповів військовослужбовець ТЦК Юрій. Його обов’язки нині — на мобільному блокпості:

"Перевіряємо військово-облікові документи, перевіряємо, чи не знаходиться людина у розшуку. Інформуємо, що відповідно до чинного законодавства є деякі зміни, пропонуємо поновити дані".

Додав, що на вручення повісток чоловіки реагують по різному.

"Багато є негативного, але це проблема суспільства, доки люди не зрозуміють, що це потрібно. Ті хлопці, що там залишились, їх треба міняти, їх треба відновлювати, їм треба хоча б додому попасти, щоб побачити своїх дітей", — пояснив Юрій.

Для працівників ТЦК існує єдине обмеження, де повістки вручати не можна, розповів тимчасовий виконувач обов’язків начальника служби зв’язків із громадськістю Петро Забіла.

"Працівники ТЦК та СП не мають права вручати повістки на території приватних домоволодінь. У країні триває мобілізація і держава має знати про те, хто може захищати нашу державу і з цією метою здійснюється оповіщення населення в тому числі і на мобільних блок постах".

Після вручення повістки людина має з’явитися до військкомату у зазначений час, бо може нести адміністративну відповідальність, пояснив Петро Забіла:

"За неявку передбачена адміністративна відповідальність. За результатами проходження військово-лікарської комісії, якщо людину визнають придатною до проходження військової служби далі вона направляється до навчальних центрів".

Про кількість мобільних блокпостів, місце та час їхньої роботи, кількість розданих повісток розголошувати не можна в цілях безпеки у зв’язку з воєнним станом.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині