У Черкасах черги до ТЦК: набув чинності новий закон про мобілізацію

Ексклюзивно

До територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Черкасах, аби оновити дані стоять черги. Щодня приходять сотні людей.

Їхня кількість збільшилась після 18 травня, коли набули чинності зміни до закону про мобілізацію, розповіла речниця черкаського центру комплектування Аліна Кривошея.

Скільки людей вже прийшли оновити дані не називають з метою безпеки, розповіла речниця. Аби оновити облікові дані або ж отримати відстрочку в ТЦК утворилося дві черги, оскільки напрямки та фахівці відрізняються. Місцевий житель Денис — з повісткою. Її отримав в середмісті Черкас:

"Ми вчора не потрапили. Тому що нововведення в законі, і доводиться юристам багато інформації пояснювати".

Оновив свої дані 18 травня в електронному кабінеті "Резерв+" та в черзі все ж доводиться стояти, розповів місцевий житель Тимофій.

"Я не розумію, для чого ця програма була створена, якщо підтверджувати свій штрих-код треба приходити виклеювати у військовий білет. Навіщо вона тоді?"

За шість днів до набуття чинності нового закону, вперше за три роки, оновив свої дані 58-річний відвідувач ТЦК Олександр. Приходить вже вдруге, аби забрати військовий квиток.

"Запускають по п'ять людей за дві години, ми вчора простояли на сонці. Я приходив записатися, але не потрапив, бо сказали, що старий".

Олег розповів, що прийшов до військкомату з колегою Андрієм, за дорученням підприємства, на якому працюють:

"У мене є бронь і все є, але я третій день потрапити не можу. Чому раніше не оновлювали? Уже два роки пройшло могли електронно якось зробити це все, я чотири дні тут стою і все ніяк не потраплю туди".

Живе у Києві та приписаний у Черкасах, тож аби оформити відстрочку приїхав сюди, розповів відвідувач установи Андрій. Він батько трьох дітей. Чергу зайняв о п'ятій ранку, в ній вже був 62-й.

"Я в Києві в Солом’янський ТЦК ходив там було те ж саме, але я тут приписаний тому сюди приїхав. Чогось такого і очікував. Але найгірше, що ніхто нічого не пояснює. Я оновив дані 18 числа через додаток і не розумію, чи це рахується, чи не рахується".

Артем — колишній боєць третьої штурмової бригади, торік отримав кульове поранення на фронті. Нині пройшов військово-лікарську комісію та хоче дізнатись про подальші кроки.

"Я місяць тому проходив ВЛК, і ось ще раз із новим законом. Я не можу і в бригаду потрапити, бо мене не беруть, і я не можу на цивільному залишитись. Якщо ти отримав поранення, то ти вже непотрібний, а коли ти здоровий — ти бойова одиниця і тебе треба забирати. Я б хотів повернутись у свою бригаду і служити далі, але бачите яка ситуація: ні туди ні сюди".

Після набуття чинності, 18 травня змін до закону про мобілізацію, військовозобов’язані, резервісти і призовники мають уточнити свої військово-облікові дані протягом 60 днів, розповіла речниця черкаського ТЦК Аліна Кривошея. Інакше їм передбачена адміністративне покарання — штраф.

"Сума штрафу від 17 тисяч до 25 з половиною тисяч гривень", — розповіла речниця черкаського центру комплектування Аліна Кривошея

Також має бути ВІН-код – це індивідуальний номер, що присвоюють військовозобов'язаним у реєстрі "Оберіг".

"Це означає, що військово облікові дані звірені і саме цей штрихкод вклеюється у військово-обліковий документ. Військовослужбовці ТЦК перевіряючи вашу особу, встановлюючи можуть далі перевірити чи правдиві дані вказані у вашому військово-обліковому документі і чи є різниця між тими даними, які внесені в Оберіг".

Повістку під час оновлення даних вручати не будуть, зазначила Аліна Кривошея.

"Людина оновила дані, можливо вона буде згодом пересуватися по місту зустріне патруль наших військовослужбовців ТЦК і їй може бути виписана повістка для подальшого проходження військово-лікарської комісії. На жаль багато громадян забули що з 24 лютого 2022 року вони зобов’язані оновити дані, тому зараз і законодавчо ми стимулюємо до того, щоб ми розуміли, яка кількість населення у нас є військовозобов'язаних і хто має законні відстрочки від призову".

Із 4 травня діє лише два статуси до військової служби – "придатний" та "‎непридатний". Утім, закон не передбачає автоматичного переходу на жоден з них, пояснила Аліна Кривошея.

"Протягом девʼяти місяців зобов’язані знову пройти військово-лікарську комісію. Також існує формулювання придатний до проходження військової служби у ТЦК військових вищих навчальних закладах та інших тилових підрозділах".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині