Навчання з серпня та щосуботи: як черкаські заклади освіти розглядають рекомендацію МОН

Ексклюзивно

На Черкащині в закладах вищої та фахової освіти нині розглядають можливість почати навчальний рік для 2-4 курсів у першій половині серпня та навчатися щосуботи. Така рекомендація від Міністерства освіти і науки України, щоб взимку заощадити на опаленні та енергоносіях.

Думки розділилися, розповів Суспільному керівник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський.

Третьокурсник Черкаської медичної академії Данило Грузін планує пов’язати життя з екстреною медициною. Він ще не завершив цей навчальний рік, а новий для нього може розпочатися вже за два місяці. Студент готовий швидко підлаштуватися під будь-які обставини:

"Ми екстрено реагуємо на всю інформацію, яку нам скажуть. Якщо скажуть вийти в серпні – вийдемо в серпні. Це не велика для нас проблема".

У медакадемії. Суспільне Черкаси

Ректорка Черкаської медичної академії Інна Губенко розповіла, що змінювати навчальний графік почали, щойно російські військові почали завдавати масованих ударів по українській інфраструктурі.

"Ми почали використовувати суботи й додатково ущільнювати навчальний процес, передбачаючи, різні варіанти з електроенергією. Наприклад, щоб покористуватися компʼютером чи подати гарячу воду до гуртожитку. Тому зробили навчальний процес таким, який закінчується раніше, — поділилася ректорка.

Пані Інна додала, що те, чи розпочинатимуть навчальний рік у серпні залежатиме від обставин ближче до того часу. Проте, до такого варіанту вже готуються:

"Рекомендації воєнного стану дають не просто так – їх треба виконувати".

Студенти медакадемії на парі. Суспільне Черкаси

На агронома в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького вчиться Ярослава Білокінь. З її слів, студентство зі свого оточення готове підтримати пропозиції Міносвіти.

"На мою думку, під час воєнного стану ми повинні мати розуміння, в який період часу проживаємо. Ми повинні, в першу чергу, допомагати військовим, а відпочити зможемо взимку", — поділилася студентка.

Серед викладацького складу такої одностайності немає. Заступник директора інституту економіки і права Черкаського національного університету Геннадій Волошкевич розповів, що запустити навчання в серпні буде проблематично:

"У закладах вищої освіти в серпні пік вступної кампанії — це прийняття документів від вступників та магістрів. І велика частина викладачів, лаборантів, технічного персоналу залучена саме в цій кампанії. І другий момент: частина дітей влітку влаштовується на роботу, щоб підзаробити грошей. Тому, залучити їх у серпні до навчального процесу буде важко".

У коридорі університету. Суспільне Черкаси

Налаштована більш оптимістично колега пана Геннадія, доцентка кафедри української літератури Оксана Вертипорох.

"Нічого страшного немає в тому, щоб попрацювати влітку і у суботу. У нас навантаження побудоване таким чином, що ми можемо вичитати лекційний курс, а потім — семінарські, практичні, лабораторні. А щодо субот, то це абсолютно нормальна ситуація в нинішній час", — повідомила Оксана Вертипорох.

У Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького невдовзі збиратимуть вчену раду, аби визначитися із термінами початку навчального року. Заступник директора інституту економіки і права Геннадій Волошкевич зазначив, що навчання щосуботи більш прийнятний варіант, ніж вихід на навчання у серпні.

Біля розкладу в університеті. Суспільне Черкаси

Думки ректорів вищих навчальних закладів області розділилися приблизно навпіл, розповів керівник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський:

"Можна перевести їх в режим жорсткої економії, коли ледь опалюватимуть приміщення та буде мінімальне освітлення. Це дасть закладам вищої освіти й загалом економіці нашої держави зекономити на енергоносіях. Але водночас розглядали питання щодо того, що якщо ВНЗ починають навчальний рік в серпні, то вони, згідно з законодавством, зобов’язані сплатити стипендію студентам. Навчальний фонд часто перекриває за сумою ту економію, яка дасть збільшення канікул в зимовий період часу".

Посадовець зазначив, що пропозиції Міністерства освіти мають рекомендаційний характер. Тому, чи дослуховуватися до них – справа індивідуальна.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині