"Не все так добре, як хотілось би": на Черкащині проінспектували місто на безбар'єрність

Ексклюзивно

Уманчанин Валерій Залевський, унаслідок отриманої травми, 38 років пересувається на кріслі колісному. Розповів, що без підтримки дружини та друзів було б тяжко.

Разом із командою Суспільне Черкаси на кріслі колісному проінспектував Умань.

Уманчанин Валерій Залевський любить бути за кермом, та, розповів, у машині має ще один транспорт, без якого не може обійтись:

"Візок цей — це активний візок пантера, шведської фірми, він в мене вже досить давно, він легкий, зручний для пересування і навіть, якщо є необхідність, людина може його сама розкласти, покласти на переднє сидіння сюди, під’їхати, розкласти й поїхати".

Пересуваючись містом на кріслі колісному, зазвичай, заручається підтримкою: або дружини, або товаришів:

"Це мій товариш Міша, він мені часто допомагає, а так, в основному, в магазини, аптеки ходить дружина. Ось бачу теж пандус облаштований. Все залежить від того, коли вони будувалися. Бо зараз є вимоги до пандусів, а це вони просто підлаштували під будівлю. Але думаю, з того, що можна було, вони нормально зробили".

Дорогою до центральної площі Умані доводиться долати перешкоди:

"Тут високо, тому я передом не з'їду, тільки задом. Міша потримай за руку. Тут більш менш пандус, а з тієї сторони високий пандус".

На стоянці виявилися вільні паркувальні місця для людей з інвалідністю:

"Ну ось воно, тут і близько до виходу. Вони трішки ширші за звичайні, для того, щоб можна було візок виставити і дістатися".

Аптека у центрі міста облаштована спеціальним підіймачем, та потрапити туди Валерію не вдалося:

"Він після зими, мабуть, затвердів. Потрібно робити технічне обслуговування, ми не будемо чекати, бо сенсу немає, ми поїдемо".

Інспектував місто пан Валерій менше ніж годину, та вже, на його думку, зрозуміло, що місто потребує змін:

"Є перспектива, є куди рухатися, є над чим працювати. Якби я жив один, тоді я б ці проблеми знав більше, а так в мене дружина купує все, що потрібно".

Над безбар’єрністю та доступністю міста працюють, — пояснила керівниця управління соцзахисту населення Галина Кучер:

"Проводиться величезна робота робочої групи, аби виявити недоліки які є у місті, які потрібно зробити кроки, аби ці всі недоліки усунути. Не все у нас так добре, як хотілось би, але «Безбар’єрна Умань» складена програма на три роки найближчих".

Та все ж деякі зміни у місті є:

"У нас є декілька світлофорів, які мають цифрове зображення, це для людей з порушеннями слуху. Також передбачається доступ людей для нечуючих, тобто у нас є сурдопереклад, де людина може здійснювати такі соціальні послуги. Спільно з економічним відділом міської ради, ще років п'ять тому ми домоглися, що у нас є таксі, яке бере замовлення від людей з порушеннями слуху, також є вже така можливість на швидку допомогу, можна подати смс повідомлення в поліції, це варте того, щоб ми мали можливість допомагати таким людям".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині