Тварини — члени сім’ї: у Черкасах переселенці безоплатно отримали корм для котів і собак

У Черкасах 8 травня сотня переселенців отримала корм для своїх домашніх тварин. Допомогу роздавали волонтери Товариства Червоного Хреста України.

Щоб отримати корм, власники тварин попередньо реєструвалися, розповів Суспільному заступник голови організації в області Віталій Товкес.

Роздавали "частування" для тварин у мікрорайоні "Митниця". Охочих вишикувалося дві черги. Сухий корм для собак та котів давали безоплатно.

"Проєкт реалізували за підтримки міжнародної доброчинної організації «Humane Society International». Це лише один із етапів цього проєкту, оскільки зібрати відразу всіх охочих ми не маємо можливості, в цілях безпеки. Тому буде декілька етапів видачі", — пояснив пан Віталій.

Власниця песика Тедді Наталія Ковбасюк розповіла: два роки тому, під обстрілами, їм вдалося виїхати з Маріуполя до Черкас. Тедді тримала всю дорогу руках, він був для них оберегом:

"Почули по приймачу, що нібито є коридор із Маріуполя. Але ми нікого не бачили, самі їхали. Він у нас був візитною карткою, сидів спереду в мене на колінах, військові постійно звертали на нього увагу. Він нам довіряє, тому сидів спокійно. Але він від тих бомбардувань і понині зашуганий, усього боїться. Вилка чи ніж падає — він шарахається, ховається".

Хоча домашні тварини – це дороге задоволення, утім Тедді для них — член сім’ї, додала пані Наталія:

"Кажуть, мовляв, собака вибирає хазяїна. Ні, він вибрав усю нашу сім'ю. Коли немає когось одного з нас – він сумує".

Сухий корм для Тедді – як смаколик. Все решту їсть те, що і господарі – суп, борщ, каші.

Брала корм для собаки і переселенка Людмила Городецька. Два роки тому вона переїхала з Луганщини. Разом із нею Лев – пес її племінниці з Харкова.

"Я його вигулюю, точніше він мене вигулює – вранці о шостій, вдень і ввечері. Він любить хліб із маслом, але я йому таке не дозволяю. Тому прийшли взяти корм".

У березні 2022 року переселенці Ліані Ткаченко вдалось евакуюватися із Харкова разом із котом Тошею. У родині він 13 років.

"Ми його взяли з собою, бо він як член сім’ї. Він харчується сухим кормом і м’ясом в основному м'яким", – розповіла вона.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині