Питання спірної межі Черкас і прилеглої території села Геронимівка вирішуватимуть у суді. Йдеться про конфлікт, що виник між громадами внаслідок розширення території обласного центру.

Генплан обласного центру передбачає розширення території з земель сусіднього села Геронимівка, повідомив Суспільному директор міського департаменту землеустрою Артур Савін.

Дебати на сільській та міській сесіях до компромісу сторін не призвели. Межу Черкас планують провести вздовж об'їзної дороги, що йде через мікрорайон Лісовий повз Геронимівку і на Руську Поляну. Нині південно-західна межа міста проходить вздовж дороги по вулицях Руставі та Момота. Це межі визначені проєктом землеустрою, пояснив Олег Гриценко — голова Руськополянської громади, до складу якої входить Геронимівка.

"І повністю ця сторона повз дороги М 16 і повертає в місто, кладовище – оце все землі Геронимівської сільської ради колишньої, вони мають свої межі, вони затверджені межі Геронимівки".

На цій ділянці, зі слів Олега Гриценка, розташовані підприємства, які наповнюють бюджет громади.

"Торік до нас зайшов відомий інвестор – ЛНЗ. Вони взялися за цю ділянку: будують там спортивні комплекси, футбольні поля. Від двох до пʼяти мільйонів ми очікуємо в цьому році надходження лише за попередньою угодою. Відповідно, близько 10 мільйонів ми очікуємо від підприємств, які розташовані на цій ділянці, які межують з містом".

Фото: Суспільне Черкаси

Ці кошти, каже Олег Гриценко, необхідні для утримання соціальної сфери громади. Представники цієї сфери, своєю чергою, занепокоєні долею своїх земельних наділів. Думку громади озвучила директорка місцевої школи Ольга Буркацька:

"Тут і представники медиків, представники інших структур соціальної сфери. Тут частинка наших освітян. У нас є рішення районної ради, коли держава визначила, що соціальна сфера може отримати у користування землю. Вона належить до земель сільського господарства. Люди мають паї. Але ви знаєте, що таке землі сільського господарства. Їх можна буде, коли вони до себе їх приєднають, перекваліфікувати під інше, забрати родючі землі під таунхауси. Ми, на прикладі Дахнівки, боїмося, що отакими маленькими кроками буде забране все, що належить нашій громаді".

Фото: Суспільне Черкаси

У генеральному плані Черкас ця територія, площею майже 600 гектарів, передбачена під розширення меж обласного центру, розказує директор департаменту містобудування Артур Савін.

"Генеральний план був розроблений і затверджений у 2011 році і актуалізований і затверджений у 2021 році. Його положення лягли в основу розроблення наших меж", — пояснив посадовець.

За словами Артура Савіна, з часу проголошення незалежності Україні ніхто не брався за впорядкування міських меж Черкас. Нині ж його департамент розпочав цей процес. Проєкт землеустрою направили на погодження Руськополянській громаді. Переконати депутатів сільради віддати частину земель громади обласному центру спробував міський голова Анатолій Бондаренко. Проте до згоди сторони не дійшли. У понеділок це питання розглядали вже на сесії міськради.

"Це мінімально для розширення аеропорту, для включення нашого кладовища, то ми мінімально, я вважаю була оптимальна пропозиція щодо зменшення межі міста з боку Руської Поляни і Геронимівки", — пояснив Артур Савін.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко додав:

"Якщо узяти правильно, то має бути рішення Верховної Ради, що 30-кілометрова зона біля обласних центрів повинні утворити одну єдину територіальну громаду".

На думку депутата Черкаської міської ради Павла Карася, землі потрібні для розвитку інфраструктури міста:

"Бо з погляду розвитку, тільки агломерації можуть забезпечити потребу розвитку бізнесу та і суспільства".

Після двогодинної дискусії депутати міськради одноголосно не підтримали рішення Руськополянської громади. Утім поступатися у цьому питанні Руськополянська громада не має наміру, розповів її голова Олег Гриценко.

"Насправді ми чітко розуміємо законодавство: якщо сусідня громада не хоче погоджувати межі, які нами не порушені. Бо інститут землеустрою затверджував ті межі, які були затверджені, коли це були окремі села".

Відтак, Руськополянська ОТГ подала позов до суду, додав директор департаменту містобудування Артур Савін:

"Станом на сьогодні (20 лютого - ред.) Руськополянська ОТГ подала до суду на Черкаську міську раду. Є затверджена процедура. після завершення всіх судових розглядів. Наступний крок — це обласна рада. Після погодження проєктів обласною радою буде представлено на розгляд Верховної Ради".

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube