Чому у сусіда не вимикають світло: в обленерго пояснили, як складають графіки відключень

Ексклюзивно

У Черкаській області діють шість черг відключень електроенергії. Скільки вимикати одночасно, визначають залежно від лімітів, які кожного дня встановлює національна енергетична компанія "Укренерго".

Не підлягає знеструмленню критична інфраструктура міста, відтак і 16% споживачів, які перебувають з нею на лінії також продовжують отримувати живлення безперебійно, пояснив у коментарі Суспільному в. о. генерального директора публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" Вадим Яненко.

"На Черкаську область кожна черга приблизно складає 50 МВт навантаження і залежно від того, який доведено ліміт, така кількість черг і застосовується. Тривалість кожної черги в довоєнний період складає не більше двох годин. Під час воєнного стану — шість годин. Але на території Черкаської області така тривалість черг не застосовувалась. І в нас максимально було відключення — це три черги в одну годину. Це було нещодавно, коли ситуація була така досить напружена в енергосистемі".

Читайте також: Про блекаут мови бути не може: Черкащина виробляє близько половини електроенергії від того, що споживає

За словами керівника, 16% побітових споживачів перебувають на лінії з критичною інфраструктурою, відтак у них світло не вимикають.

"У ці черги входять всі підприємства Черкаської області без виключення, окрім критичної інфраструктури. Цей перелік затверджується обласною військовою адміністрацією та доводиться обленерго вже в затвердженому вигляді до виконання. Ми його використовуємо для складання графіків відключень по лініях, які не повинні знеструмлюватись, якщо на цих лініях є критична інфраструктура, яка затверджена обладміністрацією".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині