Про блекаут мови бути не може: Черкащина виробляє близько половини електроенергії від того, що споживає

Офiцiйно
Керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець, 13 червня 2024 року. Суспільне Черкаси

Черкащина виробляє близько половини електроенергії від того, що споживає. Відтак за настання критичної ситуації, область зможе забезпечувати себе сама.

Про це під час брифінгу розповів керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець, передала кореспондентка Суспільного з місця події Аліна Бережна.

Також посадовець розповів, що в області відпрацьований план відновлення постачання електроенергії у разі виходу з ладу того чи іншого об'єкту критичної інфраструктури:

"Черкащина виробляє десь 40-60% електроенергії від того, що споживає. Тобто казати, що ми сьогодні незалежні не можна, ми залежні ззовні, але коли буде критично, ми зможемо перейти на так званий "острівний" режим роботи і самі себе забезпечувати. Йдеться про основні наші служби водопостачання, мінімальне електропостачання, водовідведення, газопостачання, теплопостачання. Щодо системи розподілу електроенергії, у нас відпрацьований план відновлення постачання електроенергії у разі виходу з ладу того чи іншого об'єкту критичної інфраструктури", — пояснив Ігор Табурець.

За словами Ігоря Табурця, в області теплоенергетика забезпечена генераторами на 99%.

"Водопровідно-каналізаційне господарство практично десь на 98% і зараз ми працюємо над додатковою потребою. Ми потребуємо понад 80 одиниць генераторів, саме для цих підприємств критичної інфраструктури".

Читайте також: Відключення світла 13 червня на Черкащині: графіки

За словами посадовця, зараз у Черкасах встановлені когенераційні установки, і їх далі встановлюють.

"Наразі в області діє 10 когенераційних установок, ми практично одні з лідерів в Україні щодо когенерації.  Це установки, які одночасно можуть виробляти і тепло, і електроенергію. І саме розподілена генерація надає можливість бути набагато стійкішою нашій системі, коли будуть уражені великі об'єкти генерування електроенергії, такі як ТЕЦи, електростанції тощо.  Окрім того, серед цих 10 когенераційних установок у нас п'ять вже встановлені на комунальних підприємствах і ще пʼять — це приватний бізнес", — додав керівник ОВА.

Наразі, за словами Табурця, основну увагу в області приділяють захисту об'єктів критичної інфраструктури та забезпеченню альтернативними джерелами електроенергії.

"Щоб тиждень не було світла — такого ми не вбачаємо", — додав у відповіді на питання керівник ОВА.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині