Перейти до основного змісту

Слова і фігури на дотик: як у школі на Черкащині навчають читати дітей з порушенням зору

Черкаська спеціальна школа-інтернат отримала 165 підручників шрифтом Брайля протягом попереднього семестру.

Книги призначені дітям, які мають порушення зору, розповіла Суспільному заступниця директора Ірина Гордієнко.

Перш ніж почати писати та читати, діти, які слабко або зовсім не бачать, вивчають шрифт Брайля – крапковий шрифт для людей, які мають порушення зору, розповіла вчителька Ірина Гончар:

"Потім починаємо їх знайомити з комбінацією букв. Починаємо із найпростішого – наприклад, це літера "а", тому що це одна крапка тощо. Вивчаємо, знайомимося. Вони починають вчитися писати із цієї буковки, потім пробуємо знаходити в підручнику і так далі".

Фото: Суспільне Черкаси

Дотиками визначають не лише слова, а й фігури:

"Мабуть, це котик, бо в нього є хвіст. Довгастий і вушка", — пояснив учень.

Фото: Суспільне Черкаси

Такі вправи – нескладні, поділився враженнями школяр Назар:

"По відмінностях, в когось довгий хвіст, в когось маленькі вуха, в когось великі лапи".

Фото: Суспільне Черкаси

Хлопець має порушення зору. У школі займається за підручниками зі збільшеними шрифтами. Нині пробує опанувати й шрифт Брайля:

"Найскладніше, напевно, писати", — ділиться.

Фото: Суспільне Черкаси

Перш ніж взяти до рук грифель – паличку для письма, вчать шрифт на дощечці, розповіла вчителька початкових класів Ірина Гончар:

"Пальчики втомлюються, тому починаємо з дощечки, де вони нанизують, а потім починають відтворювати за допомогою грифелю".

Фото: Суспільне Черкаси

У школі п’ять дітей навчаються за шрифтом Брайля. Та до занять час від часу залучають інших 87 учнів, які мають порушення зору, розповіла вчителька.

"Для допомоги того, щоб вони могли допомогти незрячій дитині засвоїти матеріал, щоб вони теж стали підтримкою".

Фото: Суспільне Черкаси

Для дітей з порушенням зору, щороку поповнюють запаси навчальних книг шрифтом Брайля. Минулого семестру отримали 165 підручників, розповіла заступниця директора Ірина Гордієнко:

"Кожного року ми маємо замовлення і кожного року отримуємо як навчальну частину, так і художню частину. У цьому допомагає наш бюджет, а також є спонсори, які надають нам допомогу у вигляді подарунків — художньої літератури".

Фото: Суспільне Черкаси

Фото: Суспільне Черкаси

Начальник Управління освіти та науки Валерій Данилевський розповів про єдиний на Черкащині заклад, який навчає дітей, що слабко бачать, або є незрячими.

"У Черкаській області єдиний заклад, який надає послуги для слабозорих і незрячих дітей – це Черкаська школа-інтернат. Фактично школа повністю забезпечена підручниками шрифтом Брайля, і всі вони в шкільній бібліотеці. У цьому році в нас є такі дітки, які використовують ці підручники, є в третіх, пʼятих і у девʼятих класах".

Фото: Суспільне Черкаси

Фото: Суспільне Черкаси

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Топ дня

Вибір редакції