Громади Черкащини мають бути готовими до зустрічі захисників і захисниць із фронту зараз, а не по завершенню війни. Відкрити реабілітаційні відділення у 2023 році зобов'язалися дев'ять медичних закладів області.
Розповів на пресконференції керівник ОВА Ігор Табурець, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.
Одним із важливих напрямів у 2023 році була ветеранська політика. Для цього проводили форуми і круглі столи, повідомив керівник ОВА.
"Усе суспільство, громади мають бути готовими до зустрічі наших захисників і захисниць, до задоволення їхніх потреб. Потреб реабілітації, ментального здоров'я, працевлаштування, психічного здоров'я в родинах. Потрібно подбати про потреби родин, які є основними гравцями при зустрічі наших ветеранів і далі при формуванні нашого суспільства. Це і питання, в тому числі безбар'єрності", — додав керівник ОВА Ігор Табурець.
Щоб забезпечити безбар'єрність на усіх рівнях, заклади Черкаської області мають бути готові. Потрібно прискоритися. Над цими питаннями потрібно працювати зараз, а не тоді, коли закінчиться війна, додав керівник області.
"У місцевих бюджетах і в обласному бюджеті передбачаємо кошти для продовження реалізації ветеранських процесів, щоб ми поступово були готові до зустрічі наших хлопців. Маємо девя'ть медичних закладів, що уклали угоди з НСЗУ щодо реабілітаційних пакетів. Це гарний показник, але завдання стоїть протягом навіть першого місяця наступного року завершити процеси в районних лікарнях по формуванню реабілітаційних відділень, тому що девять закладів для області — це, звісно, недостатньо. Але ми працюємо над збільшенням цього показника".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині