У Черкасах 11 листопада попри дощ біля стін міської ради зібралися містяни. Вони принесли плакати на яких звернулися до міського голови Анатолія Бондаренка — "Йой, пане мер, а у вас тут ціла площа, негромади", "ЗСУ захищають нас. Ми зобовʼязані допомагати їм тут", "Для того, щоб жити, потрібно воювати, а не будувати!"
Акція в обласному центрі стала регулярною — небайдужі збираються під міськрадою щосуботи, повідомила кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова з місця події.
Черкащанка Оксана Савченко — мама двох доньок, дружина айтівця, який нині в лавах ЗСУ. Нині волонтерить — відправляє автівки для захисників на фронт, розповіла:
"Нас сьогодні не дуже багато, бо дощ. І більшість людей, що тут зараз стоять волонтери, або ті, у кого на фронті рідні. Хтось влаштовує збори, хтось збирає ліки. І всі ми бачимо величезну кількість зборів. І ми разом працюємо, щоб бути тим надійним тилом. Збирають гроші діти в садочках, діти на ярмарках в школі. Всі на щось збирають, щоб пришвидшити перемогу. Ми всі дуже виснажені, але невтомно продовжуємо далі. Кожен день і кожна ніч на фронті — це життя наших дівчат і хлопців".
Пані Оксана додала, що вражена реакцією черкаських депутатів на прохання громади підтримати захисників грошима:
"І коли в четвер на так званому круглому столі я чую від депутатів що фінансувати ЗСУ це справа Міністерства оборони. Від цих слів у мене просто палає. І коли я намагаюсь осягнути цифри цих місцевих бюджетів, мені реально моторошно. Наприклад, один пікап коштує 250 тисяч. Він вивозить 17 пацанів з-під обстрілів. Один бус евакуаційний, який коштує 200 тисяч, вивозить десятки пацанів до стабіків, де вони можуть отримати допомогу. А Черкаси квітнуть, а ми збираємо з вами по копійці. В країні війна. Все що може чекати два роки — потрібно відтермінувати. Спочатку перемога потім краса в місті".
Пані Марина серед мітингарів під міськрадою:
"Мене звати Марина і я учасник громади міста Черкаси. Вже рік я дружина військового, який виконує бойові завдання. Я не розумію чому раптом війна перестала бути пріоритетом. Чому ми третій тиждень пояснюємо, що плитка не рятує життя, а дрони, ліки — рятують. І я не знаю скільки ще доведеться пояснювати".
Учасник мітингу зазначив, що вони велика частина суспільства:
"Ми велика частина суспільства, яка щось змінить, навіть якщо ви це ігноруєте. Найглобальніша, на мою думку, проблема — це відсутність комунікації держави, на нормальному рівні, і людей. Вони там у своїх віконцях сидять і просто не можуть вийти сюди, вийти в соціальні мережі якісно, а у них є пресслужби. Я особисто знайомий з головним прессекретарем мера. Та дай їй доручення нормально комунікувати щодня із суспільством. Чому президент навіть це робить щодня, а ти цього не робиш? Всім присутнім дуже дякую, що ви є тут, попри холод та дощ. Корупцію знищимо!".
Переселенка з Херсонщини, яка нині мешкає у Черкасах розповіла:
"У кінці 2021 року у нас в місті постелили красиву плитку, а у 2022 році її шкрябали танки та топтали чоботи російських військових".
Черкасець Іван Подолян подякував присутнім учасникам мітингу:
"Фундамент нашої роботи це ви, люди на площі. Вони (ред. — депутати) це розуміють і вони цього бояться. Вони бояться втратити свою легітимністьЗдатність того чи іншого політичного режиму досягти суспільного визнання та виправдання обраного політичного курсу, прийнятих ним політичних рішень, кадрових або функціональних змін у структурах влади. Те, на чому вони постійно наголошують і те, над чим вони постійно працюють — щоб людей на площі ставало менше. Але зараз вони бояться запитати думку громади, щоб не дізнатись чого насправді хоче громада. Вони не визнають, що громада вимагає зміни пріоритетів. Ми тут на площі — фундамент всього. Найважливіша дія, яку ми робимо — виходимо і показуємо скільки нас".
До присутніх звернувся депутат міської ради Віктор Євпак:
"Я з перших днів підтримую цей супротив. І коли я учуяв, що ви говорите про депутатів, то мені стало боляче. Я один з них, хоча я не голосую, як вони. Моя команда не голосує, як вони. Я бачу наскільки величезне зло там знаходиться і вони нехтують вами. Вони кажуть, що ви не громада, але вони маніпулюють. Вони забувають п'яту статтю Конституції, яка каже: "носієм Суверенітету, єдиним джерелом влади в Україні є народ"! Народ здійснює владу безпосередньо".
Що відомо про акцію "Гроші на ЗСУ" на Черкащині
- У Черкасах вперше відбулася акція протесту "Гроші на ЗСУ, а не плитка" 21 жовтня. Містяни вийшли під міськраду з плакатами, бо їх обурили дії депутатів під час останньої сесії, де вони підтримали баскетбол. Тоді на потреби спортсменів спрямували 1,5 мільйона гривень, розповів один із організаторів акції черкасець Артем Ківак. Містяни скандували: "Гроші на ЗСУ", "Моїм дітям потрібен живий батько" тощо.
- 24 жовтня в обласному центрі перед сесієюЧеркаської міськради містяни влаштували пікет. Вони принесли плакати та скандували "Ганьба".
- 26 жовтня міський голова Черкас відреагував на заклики черкасців спрямувати гроші на ЗСУ. Він заявив, що міська рада робить достатньо та пообіцяв переспрямувати невикористані кошти з бюджету на потреби військових.
- 28 жовтня біля стін міської ради зібралися понад сотня містян. Вони принесли плакати на яких було написано — "Мій тато захищає вас", "Гроші на ЗСУ", "Нам потрібна перемога".
- У Смілі на Черкащині 28 жовтня також відбувся пікет, де місцеві вимагали у влади спрямувати гроші на ЗСУ.
- 2 листопада містяни прийшли на засідання виконкому, аби нагадати владі, що потрібно першочергово допомагати військовим, які захищають країну. Вони принесли плакати.
- 4 листопада під стінами міськради містяни зібралися на щосуботній пікет. Принесли плакати на яких було написано — "Діліть бюджет так, ніби на нулі ваші рідні", "Гроші на ЗСУ", "Наші кошти — на нашу перемогу".
- 9 листопада організатори акції "Гроші на ЗСУ" прийшли на "круглий стіл" з міським головою Анатолієм Бондаренком. Охочі висловили свою позицію.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України