У Черкасах ветеран АТО Сергій Прядка відкрив дитячу вітрильну школу. Допомогли реалізувати ідею друзі. У школі мають п'ять відремонтованих човнів та 15 учнів, які виходять на Дніпро під вітрилами.
Вісімнадцятирічний Ростислав Левцов шість років тому з родиною переїхав з Луганська до Черкас. До цього займався морським багатоборством, нині опановує вітрильний спорт. Із його слів, головне – пам’ятати, що вода – небезпечна стихія. Тому завжди дослухається до порад досвідчених спортсменів.
Сімнадцятирічний Владислав Заіка на початку літа також долучився до вітрильної школи разом з друзями.
"Ми розпочинали з того, що ремонтували човни. Їх до нас привезли в поганому стані. Ми їх шкурили, шпатлювали, фарбували і нині маємо результат наших трудів".
Зі слів парубка, дружня атмосфера колективу допомагає йому швидше опановувати технічну базу човна. Перші падіння у воду не лякали його.
Перше падіння у воду на очах у журналістів Суспільного відбулося у дванадцятирічного Павла Юріва та тридцятирічного Єгора Кравченка. Хоч і злякалися, крозповіли хлопці, помилки проаналізували і готові займатися далі.
За безпекою хлопців на воді стежить яхтсмен з 51-річним досвідом Володимир Шинкаренко. Чоловік розповів, що в цьому спорті потрібно швидко ухвалювати рішення. З його слів, до 2020 року вітрильної школи у Черкасах не було. Нині ж тут займається 15 осіб.
У 2019 році Сергій Прядка спробував сам займатися вітрильним спортом. Згодом вирішив відновити в Черкасах заняття. Чоловік розповів, що наразі це не повноцінна школа, а громадська організація "Козацькі вітрила". Для школи необхідна власна територія. Гроші на човни чоловік шукав серед знайомих та підприємців, а допомогли з територією та навчанням учнів черкаські яхтсмени.
Сергій Прядка мріє створити у Черкасах школу олімпійського резерву. Окрім підготовки та навчання спортсменів, буде допомагати дітям з інвалідністю в соціальній адаптації.
Авторка Тетяна Зозуля