Без привілеїв копали траншеї для тероборони та відмовлялися від виїзду за кордон. Черкащани Роман Данилюк та Олександр Дорошенко, які здобули нагороди Чемпіонату світу з параатлетики, нині готуються до Паралімпіади-2024.
Як готувалися до змагань та як підтримали українських паралімпійців на чемпіонаті світу колеги з інших країн, розповіли під час брифінгу 26 липня.
У чемпіонаті світу, який відбувся у Парижі з 8 до 17 липня, взяли участь 1 300 атлетів зі 107 країн світу. Національну команду України представляв 31 спортсмен, серед яких черкаські атлети Олександр Дорошенко, Максим Коваль та Роман Данилюк.
Роман Данилюк виборов золото у змаганнях зі штовхання ядра, а Олександр Дорошенко змагався у метанні списа та посів IV місце. Обидва також отримали ліцензію на участь в Паралімпіаді-2024.
Тренер спортсменів Іван Кирдода розповів: тренуватися до змагань було нелегко:
"Було складно, бо основна база, на якій ми тренувалися і займалися, в Бахмуті, була розбита. Вся підготовка збірної проходила у Черкасах. Саме тут знайшлися необхідні умови. Пару зборів ми також провели за кордоном".
У 2022 році, зазначив він, команда не змогла виїхати на жодне міжнародне змагання. А вже у 2023 році вдалося виїхати на один захід в Угорщині. Роман Данилюк розповів: цьогоріч відчув підтримку особливо.
"Цього року всі вітають якось особливо. Рік емоційно тяжкий, і всі мені вітали, навіть було таке, що підходили на вулиці люди, які мене раніше не знали, і казали: "Наш чемпіон". Підготовка була тяжкою, бо ми не знали, що буде далі. З початком повномасштабної війни не розуміли, що робити і куди йти. Потім вирішили, що маємо допомагати теробороні. Два місяці копали траншеї, ніхто навіть не знав, що ми якісь чемпіони. Вже потім командир як дізнався, то сказав: "Хлопці, вам треба бути у формі, щоб гідно представити Черкащину і Україну". Я тоді втратив 15 кілограмів ваги, довгий час відновлювався", — розповів спортсмен.
Утім оскільки його родичі стали на захист держави, розумів, що не може їх підвести, додав спортсмен:
"Мій тато воює, інші родичі, друзі. Тому хотілося не підвести їх, виступити так, щоб нами пишалися. У Франції до нас підходили спортсмени з різних країн і казали слова підтримки".
Про плани на майбутнє розповів Олександр Дорошенко:
"Молодь, як то кажуть, наступає на п'яти, але я не здаюся. Планую наступного року на своїх п'ятих паралімпійських іграх увійти хоча б у трійку. Це моя велика мрія".
Великою підтримкою для них є сім'ї — дружини та діти, зазначили обидва спортсмени.
"Навіть коли нам пропонували виїхати за кордон, щоб там спокійно тренуватися, ми прийняли рішення лишилися тут, біля рідних. Вони — це великий стимул. Також дуже допомагала всебічна підтримка від різних людей, нас підтримували навіть працівники залу, де ми тренувалися", — розповів Роман Данилюк.
На міжнародних змаганнях, коли спортсмен далеко від усіх, підтримка родини має надзвичайне значення, додав Олександр Дорошенко. З його слів, його перед виступом дуже підтримало голосове повідомлення від дружини. Спортсмени впевнені — здобувати нагороди вони мають і далі, аби не підвести всіх, хто у них вірить. Попереду в них — Паралімпіада-2024.
Що відомо про чемпіонат світу з параатлетики
- Парачемпіонат світу з легкої атлетики було започатковано в 1994 році: перший мундіаль відбувся у столиці Німеччини Берліні. Нині світові першості серед легкоатлетів із інвалідністю проходять що два роки. ЧС-2023 у Парижі стане ювілейним – десятим.
- За всю історію участі в чемпіонатах світу з легкої атлетики паралімпійська збірна України завоювала 196 медалей: 68 золотих, 59 срібних та 69 бронзових.
- На останній світовій першості-2019 у Дубаї, що в ОАЕ, українці ввійшли до найкращих 5 медального заліку. Тоді "синьо-жовті" вибороли 27 нагород: 11 золотих та по вісім срібних і бронзових.
- Лідерами за кількістю медалей за всю історію чемпіонатів світу є Китай, що має 400 нагород, з яких 158 – золоті.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України