Сморід та погана вода: у селі на Черкащині люди звинувачують птахофабрику

. Суспільне: Черкаси

На сморід та погану якість води скаржаться жителі села Старосілля на Черкащині. Звинувачують у цьому місцеву птахофабрику, розповів Суспільному голова Мліївської територіальної громади Василь Микитенко. Із цього приводу викликали екоінспекцію та поліцію.

Біля будинку квітнуть тюльпани, а через дорогу — пташник. Старосільчанка Антоніна Царенко розповіла, що на власному подвір’ї не може спокійно дихати.

"У в мене отут починає дерти в горлі, кашель починається. А ще, буває, якщо вийду надихаюся оцим, в мене блювота починається".

Метрів за 50 від неї — дача Леоніда Ільченка. А біля неї дві криниці. Першу — копав батько. Другу — він сам, коли смак води в попередній зіпсувався. Та це не допомогло.

"Оце ось такого кольору вода, на смак більше схожа на каналізаційну воду".

Суспільне: Черкаси

Голова Мліївської територіальної громади Василь Микитенко розповідає: люди вважають, що сморід та погана вода через роботу місцевої птахофабрики. Представники 40 дворів підписали до нього відповідне звернення.

"Коли люди порушують питання про те, що тут якісь нестерпні запахи, про те, що тут вода не відповідає тим нормам і має не той колір, то зрозуміло, що це не просто так".

Щоб з’ясувати причину, звернулися до екоінспекції. Там начальник відділу Наталія Лисичко пояснила: щоб провести перевірку — звернення мають бути від самих жителів Старосілля, а не від громади в цілому.

"Ми роз’яснили Мліївській громаді в листі, що має бути у зверненні, щоб ми мали підстави звернутися до Міністерства захисту довкілля. Така процедура діє на час воєнного стану".

Суспільне: Черкаси

Зверталися місцеві жителі і до поліції, розповів голова громади. Тимчасово виконувачка обов’язків речниці поліції області Наталія Ткачук телефоном Суспільному повідомила, що порушення зафіксовано.

"Стосовно цього факту відкрили кримінальне провадження за статтею 241 — забруднення атмосферного повітря. Встановлюються всі обставини події".

Директор підприємства Володимир Лесняк проблему з водою визнає, та говорить, що винен у цьому не він. Каже, місцеві жителі надали йому протокол дослідження води, який датується червнем 2022-го року.

"Наше підприємство запустило тут роботу 27 квітня 22 року. Як ви вважаєте, чи може підприємство, яке тільки висадило пташник за один місяць забруднити воду таким чином, щоб вміст амонію перевищував 5-7 разів?".

Суспільне: Черкаси

Щодо смороду, Володимир Лесняк проблем не бачить і готовий провести відповідну перевірку.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також