Вода відходить, люди повертаються: в селі на Черкащині рахують збитки від водопілля

Суспільне Черкаси

У селі Хрещатик, що за пів сотні кілометрів від Черкас, вода відходить від будинків, і люди повертаються в помешкання. Про це Суспільному розповів голова громади Богдан Шкарбута.

10 квітня через весняне водопілля вода з Дніпра почала виходити з берегів. Підтопило 20 будинків та прилеглі господарства.

Житель села Хрещатик Сергій розповів, що дістатися до його будинку можна лише на човні:

"Зараз хоч є електрика. Каналізація, помпи, свердловини — нічого цього немає, самі труднощі".

Житель села Хрещатик Сергій. Суспільне Черкаси

Пропливаючи річкою Рось — притокою Дніпра, що вийшла з берегів у середині квітня, обабіч можна побачити затоплені хати та городи. Люди сушать на деревах та лавах врятовані речі.

Так, на човні можна дістатися під самий поріг будинку жительки села Хрещатик Ольги Кравт. Вона розповіла, що тепер води стало менше, ніж на початку водопілля:

"Зараз вже легко до нас дістатися, легше, ніж було, вода ось тут стояла".

Жителька села Хрещатик Ольга Кравт. Суспільне Черкаси

Жителька села Хрещатик Ольга Кравт у своєму помешканні. Суспільне Черкаси

За словами пані Ольги, нині у дворі вже можна ходити в чоботах, а ще пару тижнів тому рівень води сягав грудей:

"Були такі дні, що ми поставили драбину на вікно другого поверху і поставили човен прямо під цією драбиною, щоб вилізти, якщо піде велика хвиля. Люди машини свої прив'язували, бо вони плавали, їх зносило течією".

Наслідки водопілля в селі Хрещатик на Черкащині. Суспільне Черкаси

Не витримали весняного водопілля квіти, кущі ягід та молоді ялинки, прокоментувала жінка. Не менше дісталося й будинку господарів. Вода залишила по собі плісняву на стінах та тисячні збитків, розповіла вона:

"Все це роздулося, і ось вже відходить повністю. Килим мокрий і брудний, його треба якось зняти, мити, прати та сушити".

Нині родина живе на другому поверсі, на першому, розповіли, ще волого. Тільки-но з обійстя відійде вода, будуть робити ремонт і всередині, і ззовні. А ще потрібні нові меблі та побутова техніка, адже більшість речей не відновити.

"Руки є, ноги є, голова на місці, відбудуємо, зробимо, була б тільки підтримка одне одного", — пояснила Ольга Кравт.

Наслідки водопілля в селі Хрещатик на Черкащині. Суспільне Черкаси

За словами голови громади Богдана Шкарбути, нині вони створили комісію, яка оцінюватиме завдані водопіллям збитки. Та запрацювати експерти зможуть лише після повного відходу води, пояснив він.

"Також паралельно ми зверталися і звертаємося до обласної ради, до обласного керівника щодо матеріального відшкодування збитків, тому що наш бюджет, звісно, не потягне таких моментів. Встановлення збитків нині фізично не можливе, всі споруди та майно знаходяться під водою", — прокоментував Богдан Шкарбута.

Загалом в громаді через весняний паводок постраждало 20 будинків, повідомив голова об'єднаної територіальної громади.

Що відомо

  • На Черкащині зафіксували сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
  • Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
  • Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
  • На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
  • Станом на 20 квітня були підтоплені 153 двори та 40 житлових та дачних будинків. З підтоплених населених пунктів евакуювали 21 жителя, розповів Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець. Також, за попередніми даними, затопило 477 гектарів полів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також