Перейти до основного змісту

Екзотичний ліс: подружжя з Черкащини на ділянці вирощує незвичні рослини

Ексклюзивно

Подружжя Валентини Бондар і Валентина Гончара з Вереміївки на Черкащині вирощують незвичні для регіону рослини. Свій сад вони називають екзотичним лісом, бо кожне дерево росте разом із кількома десятками інших рослин різних видів і з різних територій поширення.

Скільки квітів у їхньому саду не знають, адже за 30 років вирощування збилися з рахунку, розповіли Суспільному.

Валентина Бондар та Валентина Гончар. Суспільне Черкаси

"Ми займаємося тим, що вирощуємо те, що росте на землі, і хочемо побачити: а як же воно росте, те, чого тут не вирощують. У нас є два дерева гінгко білоба, які в Японії ростуть. У них листочки мовби два сердечка з'єднані", — розповіла пані Валентина.

Скільки рослин у саду — не рахували, додала пані Валентина:

"Ми ніколи не рахували. І я навіть не здогадуюсь скільки їх, я не знаю. Є два види ялівців, чотири види сосон: маленькі гірська і кримська сосна, і дві звичайні сосни. У нас ще є «алюмінієве» дерево — павловнія, буки ростуть. Скільки сортів яблуні я не знаю, є сливи, алича, абрикоси, персики, виноград".

Подружжя з Черкащини вирощує екзотичні для регіону рослини. Суспільне Черкаси

Цвіте азиміна трилопатева. Суспільне Черкаси

Також у саду подружжя є дикий лимон, хурма та їстівний каштан.

"Є понцирус — це дикий лимон, це такі круглі, невеликі лимончики набиті насінням. Там їсти дуже немає чого, воно кисле, ми його перемелюємо і додаємо у чай. Є бананове дерево — азиміна трилопатева. Плоди невеликі — по 100-120 грам. Вони схожі на банан, але м'якші і там є кісточки. Є їстівний каштан, хурма віргінська. Вона дає плодів багато, вони не такі великі, але смачні. Але оскільки вона дуже висока, то ми її не можемо дістати, ми ждемо, поки впаде додолу", — пояснила пані Валентина.

Подружжя з Черкащини вирощує екзотичні для регіону рослини. Суспільне Черкаси

Квітка деревоподібної півонії. Суспільне Черкаси

Пан Валентин додав:

"Рослини ростуть, як ростуть. Ми не обробляємо хімією. В нас абсолютно чисті продукти, які виростають. От я не боюся йти і взяти яблуко чи абрикосу, чи сливу з гілки зразу з'їсти. Ми пробуємо все".

Валентин Гончар. Суспільне Черкаси

За словами пані Валентини, обов'язки по догляду за садом між собою не ділять, роблять усе разом:

"У нас усе разом робиться. Я, наприклад, більше відповідаю за полуницю, а Валентин більше відповідає за сад. Це наше життя. Ми тут живемо. Валентин говорить, що це його діти. А як можна дітей покинуть?".

Торішні плоди їстівного каштана. Суспільне Черкаси

Подружжя з Черкащини вирощує екзотичні для регіону рослини. Суспільне Черкаси

Валентин Гончар розповів, що до саду був спочатку город:

"Це почалося понад 30 років тому. Я виріс в місті, захворів, мама тут купила хату і я сюди приїхав. Мені захотілося чимось зайнятися. Спочатку одна ділянка була, потім купили іншу. Раніше це просто город був. Поступово ми чимось їх заповнювали".

Валентина Бондар. Суспільне Черкаси

"Мене більше цікавлять дерева і квіти. Можливо, тому що я за гороскопом Діва. Мені подобається це робить. Є у нас гумі — росте на Сахаліні, в Японії, в червні смачні невеликі плоди дає як дуже дрібні вишні, але в дрібних крапинках", — прокоментував пан Валентин.

Опунція. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Стежте за нами у Tik Tok

Топ дня
Вибір редакції