Пандуси, бордюри, вбиральні та укриття чотирьох закладів цивільної інфраструктури перевірили у Черкасах на доступність для людей з інвалідністю.
Інспекцію провели спільно з благодійним фондом "Родина ЛГ" до Національного тижня безбар’єрності, повідомила Суспільному представниця Урядового уповноваженого із прав людей з інвалідністю Наталія Капустян.
За словами пані Наталії, Національний тиждень безбар’єрності цьогоріч в Україні відзначають вперше, він триває з 19 по 25 травня.
"Ми рекомендуємо як правильно, тому що кількість людей з інвалідністю, маломобільних людей збільшується через війну. На жаль, на кожному з обʼєктів ми виявили недоліки", — розповіла Наталія Капустян.
В одній з черкаських шкіл нині облаштовують пандус, який веде до дверей закладу. Саме тому обрали її для перевірки, розповіла директорка благодійного фонду "Родина ЛГ" Олена Гавриш:
"Ми б хотіли допомогти й підказати як фахівці свою думку, бо якщо потім залишились якісь недоліки — їх буде важко виправляти. Краще завчасно проконсультувати будівельників, аніж потім їм доведеться переробляти зроблене".
Спочатку перевірили відповідність укриття будівельними нормами, зокрема чи належно облаштований вхід та підсвічений шлях контрастною фарбою, додала Олена Гавриш:
"Доступ до вбиралень в закладах освіти та охорони здоров’я часто обмежений для людей з інвалідністю, тому ми теж їх інспектуємо, щоб вони були доступні для всіх".
За словами директорки однієї з черкаських шкіл Вікторії Блощаневич, в їхньому навчальному закладі не навчаються діти, які користуються кріслами колісними, проте укриття будували відповідно і до їхніх потреб:
"Ми керуємося чинними нормативно-правовими документами, але ми вдячні нашим інспекторам, які сьогодні завітали до нас і прокоментували, дали свої поради. Нас всіх турбує питання безбар'єрності, воно є пріоритетним".
У кожній з черкаських шкіл нині є укриття, та не в усіх є допоміжні засоби для людей з інвалідністю, розповіла заступниця директора департаменту освіти міста Надія Євчак:
"Дев’ята гімназія може одна з останніх шкіл, де проведено капітальний ремонт укриття, і там зроблений підіймач спеціальний, щоб опускатися. Також плануємо облаштувати це в школі № 21. Пандуси в школах ми робимо там, де проводяться капітальні ремонти, тому там уже ці роботи будуть передбачені всі".
У ветеранському просторі "Ветеран ПРО" дбають як про ментальну та фізичну безбар’єрність, розповіла заступниця його керівника Оксана Коцуконь:
"Ветерани втрачають фізичне здоров’я, а є люди, які втрачають фактично частинку себе, тобто отримують травмування, які призводять до ампутації. Ми намагаємося робити все, щоб люди, котрі до нас приходять почували себе комфортно".
До інспектування долучився представник Канівської організації осіб з інвалідністю "Відродження" Микола Баландін:
"У цій вбиральні ми зафіксували низку порушень, зокрема недоступність раковин та дзеркал для людей з інвалідністю, але загалом туалет доступний".