"Битву під Оршею" із зображенням Обами, Грибаускайте і Путіним тимчасово віддали в музей Рівного

Суспільне Рівне

З 25-го січня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї експонують картину "Битва під Оршею", в якій беруть участь Даля Грибаускайте і Барак Обама. Баталію Юрія Нікітіна розмістили замість однойменної картини польського художника, яка поїхала на реставрацію.

Картину "Битва під Оршею" привезли до музею з приватної збірки мистецтвознавця з Рівненщини Миколи Бендюка. Полотно розміром в 1,5 на майже 3 метри він передав до музею. Тут воно висітиме тимчасово.

Суспільне Рівне

Мистецтвознавець Микола Бендюк та художник Юрій Нікітін ще у 2014 році саме у такий спосіб вирішили відзначити 500-річчя битви під Оршею. Двотижнева робота над великоформатною баталією відбувалася в Рівному, за якою спостерігали всі охочі через онлайнтрансляцію.

Суспільне Рівне

"Першим у нас був Путін, якому відрізають голову. Якраз ота війна, ми малювали того Путіна. Потім з'явилася Даля Грибаускайте, президентка Литви, яку ми намалювали на коні за князем Острозьким. Вона серед литовських бояр теж їде на війну. А потім і Барак Обама ще з'явився в цій картині", – розповів мистецтвознавець Микола Бендюк.

Суспільне Рівне

Суспільне Рівне

Суспільне Рівне

"Битву під Оршею" Юрія Нікітіна розмістять у фоє над сходами. Вона тимчасово замістить однойменну великоформатну баталію польського художника Юзефа Менціна-Кжеша, яку експонували у музеї впродовж 30-ти років. У листопаді 2020-го року її зняли та відправили до Києва на реставрацію.

"Реставрація буде тривати довго. І я постійно ходив і дивився на ту "Битву під Оршею", порожнє місце негарно виглядає. А ця все одно в мене висить у майстерні і хай люди на неї дивляться", – додав мистецтвознавець

Щоб повісити великогабаритну баталію, у музеї її повинні підняти над сходами на декілька метрів.

Суспільне Рівне

Свій сюжет Юрій Нікітін поповнює новими персоналіями. Це відбувається у вересні з нагоди чергової річниці битви під Оршею.

"Можливо, в цьому році з'явиться хтось новий серед цієї битви. Тому що, на жаль, боротьба продовжується. Але я впевнений в тому, що, як це було неодноразово в нашій історії, все одно перемога буде за Україною", – розповів художник Юрій Нікітін.

У музеї розповіли, що поки екскурсій не проводять, лише деякі відвідувачі мають змогу бачити цю картину та інші виставки, які є в музеї.

Що відомо

  • Битва 1514 року над Дніпром біля Орші, це нинішня Білорусь – була переможною. Тоді українці, литовці й поляки на чолі з Костянтином Острозьким розбили московські війська. І ця перемога прославила князя на всю Європу.