Цього року без фестивалів. У світі скасовують карнавали й концерти, та переносять кінофестивалі

Оновлено
. Ілюстративне фото, Unsplash

Цього року у світі через пандемію коронавірусу скасовуються щонайменше дві масові події ‒ британський музичний фестиваль Glastonbury та традиційний карнавал у Ріо-де-Жанейро. Окрім цього про перенесення оголосили організатори Каннського фестивалю. Організатори українського Atlas Weekend наразі сподіваються, що концерти вдасться провести у 2021 році.

Організатори Каннського кінофестивалю, який щорічно проходить у французькому курортному місті Канни, оголосили про його перенесення на липень 2021 року.

"Спочатку запланований з 11 на 22 травня 2021 року, Каннський фестиваль тепер відбуватиметься з вівторка 6 по суботу 17 липня 2021 року", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили організатори, вони залишають за собою право змінювати дати проведення фестивалю у залежності від ситуації у світі.

Раніше організатори одного з найвідоміших музичних фестивалів у світі, вдруге за два роки оголосили про скасування Glastonbury через пандемію COVID-19 і перенесли подію на 2022 рік.

"Попри наші зусилля стало зрозуміло, що ми просто не зможемо провести фестиваль цього року. Нам дуже шкода, що ми вас всіх підвели", — заявили організатори та додали, що вже придбані квитки будуть дійсні у 2022 році.

Цьогоріч організатори вже оголосили, що в один з днів на головній сцені мав виступити британський співак і учасників рок-гурту The Beatles Пол Маккартні. Фестиваль мав відбутися у червні.

Всесвітньо відомий музичний фестиваль проходить на території ферми Сомерсет, що належить родині Івіс, на площі понад 900 акрів на південному заході Англії.

Крім цього, у 2021 році через пандемію було скасовано карнавал у Ріо-де-Жанейро. Як написав мер Ріо-де-Жанейро Едуардо Паес, це свято вимагає від державних органів та пов’язаних із самбою установ й асоціацій значної підготовки, а наразі це зробити неможливо.

Він також запевнив, що "у 2022 році, коли всі будуть належним чином щеплені, ми зможемо вшанувати життя та свою культуру з усією інтенсивністю, на яку заслуговуємо".

Карнавал у Ріо-де-Жанейро — щорічний карнавал, що відбувається в бразильському місті Ріо-де-Жанейро. Карнавал складається з двох частин: народний карнавал, що стихійно проходить вулицями й площами міста; офіційний — змагання бразильських шкіл самби.

А що в Україні

У 2021 році в Україні 6-11 липня має відбутися фестиваль Atlas Weekend. Торік організатори скасували його через пандемію та запевнили, що придбані квитки діятимуть на наступний фестиваль. Наразі квитки на фестиваль продаються, а також поступово оголошуються виконавці, які приїдуть в Україну, зокрема гурт Twenty One Pilots.

Фестиваль Atlas Weekend — один із найбільших музичних фестивалів України. Він проводиться щоліта у липні з 2015 року.

Читайте також

Фестивальне літо-2021. Чи повернуться українські фестивалі і якими вони будуть

Музичні премії України. Які нагороди отримують українські музиканти та за що

Від Міхалка до DZIDZIO. Кого з музикантів і за які заслуги нагороджував Зеленський