Понад п'ять тисяч осіб потрапили до списку корупціонерів у 2020 році — НАЗК

УНІАН

У 2020 році понад п'ять тисяч осіб потрапили до Єдиного державного реєстру корупціонерів. Крім цього, 993 особи було притягнуто до відповідальності.

"Протягом 2020 року працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) опрацювали 13 142 судових рішень, надісланих Державною судовою адміністрацією України. З цих рішень до Реєстру корупціонерів внесено відомості стосовно 5131 особи", — повідомляє НАЗК.

Зокрема, 993 особи притягнуто до кримінальної відповідальності, 4001 особа - до адміністративної відповідальності, а на 116 осіб накладено дисциплінарні стягнення.

Найчастіше до кримінальної відповідальності притягували за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі, тобто пропозицію хабаря (604 особи), декларування недостовірної інформації (116 осіб), зловживання впливом (89 осіб).

До адміністративної відповідальності також притягували за несвоєчасне подання декларації (3 742 осіб), неповідомлення про наявність в особи реального конфлікту інтересів (165 осіб) тощо.

Крім цього, впродовж 2020 року з Реєстру корупціонерів було вилучено 21 особу: 15 осіб на підставі рішень суду апеляційної інстанції про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення та 6 осіб на підставі наказу про скасування накладення дисциплінарного стягнення.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону.
  • На виконання цього рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій.Таке обурило міжнародних партнерів та громадськість. Після цього президент Володимир Зеленський подав законопроєкт, яким запропонував звільнити суддів КС у повному складі, що за законом, не можливо, а у Верховній раді зареєстрували законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону "Про запобігання корупції" та ККУ.
  • 4 грудня Верховна рада повернула кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, утім з новими правками.