Перейти до основного змісту

У М'янмі і Таїланді стався потужний землетрус: є руйнування і загиблі

Оновлено
Вид на будівлю у столиці Таїланду Бангкоку, що зруйнувалася після сильного землетрусу, який стався в центральній частині М’янми 28 березня 2025 року. REUTERS/Ann Wang

Потужні землетруси сталися у М'янмі та Таїланді. У Бангкоку обвалилася недобудована багатоповерхівка. У Таїланді повідомили про 8 загиблих і 81 людину під завалами будинку у Бангкоку. У М'янмі загинуло вже 144 людини, 730 постраждали. У МЗС повідомили Суспільному, що серед постраждалих від землетрусу в Мʼянмі й Таїланді громадян України нема.

Про це повідомляють AP та Reuters.

За даними Геологічної служби США, у М'янмі cталися два підземних поштовхи магнітудою 7,7 і 6,4. Епіцентр був приблизно за 17,2 км від міста Мандалай, другого за величиною в М'янмі з населенням близько 1,5 мільйона осіб.

Армія М'янми оголосила надзвичайний стан у кількох регіонах.

У Бангкоку пошкоджено кілька багатоповерхівок. Столицю Таїланду оголошено зоною стихійного лиха.

Після землетрусу у містах М'янми і сусіднього Таїланду оголошено евакуацію, люди залишили будівлі і зібралися на вулицях.

Згідно з повідомленнями китайських ЗМІ, на північному сході землетрус відчувався в провінціях Юньнань і Сичуань у Китаї та спричинив пошкодження будинків і постраждалих у місті Руйлі на кордоні з М’янмою.

М'янма

Землетрус спричинив обвалення кількох будівель у п'яти містах М'янми, повідомляють державні ЗМІ.

Він також спричинив обвал двох мостів і пошкодження швидкісної дороги. Інформації про жертви не повідомляється.

У Червоному Хресті також повідомили, що внаслідок землетрусу в М’янмі було пошкоджено та зруйновано будівлі та громадську інфраструктуру.

"Пошкоджено громадську інфраструктуру, включно з дорогами, мостами та громадськими будівлями. Ми очікуємо, що вплив буде досить великим", — сказала Марі Манрік, координатор програм Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Національні авіалінії М'янми скасували деякі рейси.

Reuters зазначає, що не має кадрів чи фотографій руйнувань у М’янмі, а також є мало офіційної інформації.

Інформація в М’янмі жорстко контролювалася після того, як військові захопили владу в результаті державного перевороту 2021 року. Хунта заарештувала десятки журналістів і обмежила діяльність незалежних місцевих та іноземних місцевих ЗМІ.

Інтернет-послуги в сільській місцевості обмежені, а засоби масової інформації та міжнародні організації часто покладаються на зображення, кадри та облікові записи, які поширюються в соціальних мережах, що створює проблеми з перевіркою.

Жителі Мандалая розповіли, що бачили як обвалилися кілька будівель.

Чоловік на ім'я Фаїз сказав, що молився в мечеті, коли стався землетрус: "Вона почала дрижати, коли я мив руки, щоб помолитися. Ми всі вибігли з мечеті"

Інша жителька Хтет Наїнг Оо сказала, що чайна на її вулиці обвалилася, в результаті чого люди застрягли всередині: "Ми не змогли зайти. Ситуація дуже погана".

Згідно з відео та фотографіями, опублікованими в соціальних мережах, у Мандалаї, другому за величиною місті країни, розташованому поблизу епіцентру, землетрус пошкодив частину колишнього королівського палацу та будівель.

Зазначається, що цей район М'янми схильний до землетрусів, він, як правило, малонаселений, і більшість будинків є малоповерховими спорудами.

У регіоні Сагаінг на південний захід від Мандалая обвалився 90-річний міст, також були пошкоджені деякі ділянки шосе, що з’єднує Мандалай і найбільше місто М’янми Янгон.

Повідомляється, що в Мандалаї землетрус зруйнував кілька будівель, у тому числі монастир Ма Сое Яне, один із найбільших у місті, і пошкодив колишній королівський палац. Тим часом Christian Aid повідомила, що її партнери та колеги на місцях повідомили, що в місті прорвало дамбу, що призвело до підвищення рівня води в низинних районах цього району.

На відео, опублікованому в Інтернеті, видно, як монахи знімають на вулиці багатоповерховий монастир перед тим, як він обвалився. Наразі не було зрозуміло, чи хтось постраждав.

Мешканці Янгона кинулися зі своїх будинків, коли стався землетрус. Повідомлень про постраждалих або загиблих не надходило.

У столиці Найп'їто підземні поштовхи пошкодили релігійні святині, частини яких повалилися на землю, а також деякі будинки.

Таїланд

У Бангкоку пошкоджено кілька багатоповерхівок. Столицю Таїланду оголошено зоною стихійного лиха.

Департамент із запобігання катастрофам Таїланду повідомив, що землетрус відчувався майже у всіх регіонах країни. Аеропорти Таїланду тимчасово зупинили роботу.

У Бангкоку обвалився недобудований хмарочос. За словами віцепрем'єр-міністра, вісімдесят одна людина опинилася під завалом будівлі.

Міністр оборони Фумтам Вечачай повідомив журналістам, що підтверджено загибель трьох людей.

Сотні людей вибігли з будівель у Бангкоку в паніці після землетрусу у М'янмі, який відчувався у Таїланді, 28 березня 2025 року. REUTERS/Athit Perawongmetha

У Бангкоку сигналізація спрацювала в будівлях, коли стався землетрус близько 13:30, і здивованих жителів евакуювали сходами багатоповерхових кондомініумів і готелів.

Поліція Бангкока повідомила, що в столиці обвалилася багатоповерхова будівля, яка будується.

Рятувальники працюють на місці будівлі, яка зруйнувалася внаслідок сильного землетрусу, що стався в центральній частині М’янми і відчувся у Бангкоку, Таїланд, 28 березня 2025 року. REUTERS/Ann Wang

Робітник несе пораненого на спині після сильного землетрусу, який стався в центральній частині М’янми, а також у Бангкоку, Таїланд, 28 березня 2025 року. REUTERS/Ann Wang

Землетрус відчувався в столиці М'янми Янгоні, а також на півдні Китаю.

Інформація про постраждалих наразі не надходила, однак комунальники та рятувальники продовжують розбирати завали на зруйнованих об'єктах.

Новина доповнюється…

Топ дня
Вибір редакції