Перейти до основного змісту

Трамп заперечує причетність Гегсета до витоку з чату в Signal

Міністр оборони США Піт Гегсет дає телевізійне інтерв’ю біля Білого дому, п’ятниця, 21 березня 2025 р. AP/Jacquelyn Martin

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заперечує причетність голови Пентагону Піта Гегсета до витоку повідомлень з чату вищих чиновників США в месенджері Signal.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами, яку транслював Fox News.

Трамп заявив, що його радник з національної безпеки Майк Волтц взяв на себе відповідальність за створення групи Signal, до якої випадково потрапив журналіст The Atlantic.

Водночас він відкинув будь-яку провину з боку глави Пентагону Піта Гегсета.

"Гегсет відмінно виконують свою роботу. Як ви прив'язуєте до цього Гегсета? Він не має до цього ніякого стосунку. Дивіться, це все полювання на відьом", — заявив президент.

Трамп також сказав, що "не впевнений", що інформація, якою ділилися в чаті Signal, була засекреченою.

"Ну, це те, що я чув. Я не знаю. Я не впевнений, ви повинні запитати різних причетних людей", – сказав він.

Президент США також заявив, що Signal може бути "несправним".

Я хочу з'ясувати, чи є якась помилка або ж Signal не працює. Можливо, Signal – не дуже хороша компанія. Я думаю, що Signal може бути несправним, якщо чесно", — сказав Трамп.

У чаті брали участь Гегсет, Волц, віцепрезидент США Джей Ді Венс та інші високопосадовці адміністрації, обговорюючи майбутні авіаудари по хуситах у Ємені.

Раніше The Atlantic опублікувало нову порцію скриншотів, на яких видно, що Гегсет поширив інформацію про вильоти американських літаків і атаки на Ємен у чаті. Він поширив цю інформацію за дві години до атак збройних сил США на хуситів у Ємені 15 березня.

Гегсет відреагував на нову публікацію щодо витоку даних із секретного чату чиновників адміністрації США. Він заявив, що там "немає ніякої секретної інформації".

Що відомо про секретний чат в Signal чиновників адміністрації Трампа

11 березня головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг отримав запит на підключення в чат в Signal від радника з нацбезпеки США Майкла Волца. Після підтвердження запиту, журналіст опинився в чаті “Houthi PC small group" (група високопосадовців з нацбезпеки США — ред.). Там представники адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

15 березня, в день атаки Ємену, міністр оборони США Гегсет надіслав повідомлення з оперативними деталями майбутніх ударів, включаючи інформацію про цілі, зброю, яку розгорнуть США і послідовність атак. Це переконало журналіста, що чат справжній.

Юристи повідомили виданню The Atlantic, що дії Волца можуть порушувати американське законодавство щодо обробки інформації, пов'язаної з національною обороною.

Конгресмени Демократичної партії США закликали провести слухання після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково потрапив до чату високопосадовців США, де обговорювали удари по Ємену.

Президент США Дональд Трамп визнав, що журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга долучили до секретного чату в Signal. Він також заявив, що довіряє своєму раднику з нацбезпеки Майку Волцу та не звільнятиме його.

Неурядова організація American Oversight напередодні подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні у чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені.

Відповідачами у позові вказані: голова Пентагону Піт Гегсет, директорка нацрозвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, очільник Мінфіну Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління з архівів і документації.

Топ дня
Вибір редакції