Генеральний штаб повідомив, що 25 та 26 березня Сили оборони України не завдавали ударів по енергетичних об’єктах РФ у Курській і Брянській областях, а також по енергетичних обʼєктах на території тимчасово окупованого росіянами Криму.
Про це йдеться у заяві Генерального штабу у Telegram.
"Заяви міністерства оборони РФ про нібито порушення Україною умов припинення вогню щодо енергетичних обʼєктів не відповідають дійсності", — наголосили у Генштабі.
Що відомо про домовленості про припинення вогню по енергетичних об'єктах України
25 березня США окремо домовилась з українською та російською сторонами виключити "застосування сили" проти комерційних суден у Чорному морі під час триденних перемовин у Саудівській Аравії з 23 по 25 березня. Також є домовленість про розробку механізму заборони ударів по енергетичній інфраструктурі в Україні та Росії.
В адміністрації Трампа розповіли, що делегації домовились:
- розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах;
- забезпечити безпечне судноплавство, виключити застосування сили та не допустити використання комерційних суден у військових цілях у Чорному морі;
- сторони вітають пропозиції третіх країн щодо підтримки виконання енергетичних і морських угод;
- сторони продовжуватимуть працювати над досягненням міцного та тривалого миру.
Президент Володимир Зеленський підтвердив, що в Ер-Ріяді досягли домовленостей щодо тиші в Чорному морі та заборони на удари по енергетичній інфраструктурі. За його словами, ембарго може почати діяти одразу після оприлюднення заяв зі сторони Білого дому.
У Росії тим часом заявляли, що ембарго на удари по енергетиці начебто діє з 18 березня і має тривати 30 днів з можливістю продовження.