Радник президента США з національної безпеки Майкл Волц вважає, що США можуть просити Росію звільнити незаконно депортованих українських дітей "в рамках зміцнення довіри".
Про це він сказав в інтервʼю CBS News, відповідаючи на питання про те, чому Держдеп США припинив фінансування програми Єльського університету, яка допомагає знайти викрадених українських дітей.
За словами Волца, держсекретар Марко Рубіо проводить перевірку всіх цих програм" і що він не може говорити саме про цю програму.
"Президент Трамп говорив з обома лідерами про обмін полоненими. Росіяни та українці обмінялися майже 200 полоненими одразу після їхньої розмови. Він також обговорював майбутнє цих дітей. Це, безумовно, один із ключових кроків для зміцнення довіри", — сказав радник Трампа.
На уточнювальне питання, чи вимагатимуть США звільнення цих дітей як крок для зміцнення довіри, Волц відповів ствердно.
"Ми обговорюємо низку заходів для зміцнення довіри. Це один із них", — сказав він.
Що відомо про попередні переговори у Саудівській Аравії
18 лютого делегації США та Росії зустрілись у Саудівській Аравії. Вони обговорювали економічні та дипломатичні відносини між країнами. Представники РФ та США домовились про поновлення дипломатичних місій, призначення країн від послів.
Вони також обговорювали російсько-українську війну. Представники адміністрації Трампа заявили, що "усі сторони" у війні мають піти на поступки для "завершення" війни. Представники Росії повідомили, що для завершення війни "необхідні дипломатичні зусилля". Україна у цих переговорах участі не брала.
11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового 30-денного режиму припинення вогню.
18 березня Трамп зідзвонився із Путіним. За словами американського президента, вони обговорили "багато елементів" мирного договору, а також негайне припинення вогню щодо всієї енергетики та інфраструктури.
19 березня Трамп розмовляв телефоном із Зеленським. Президент України заявляв, що підтримує припинення ударів по енергетиці, але це має бути взаємно з росіянами. Окрім цього, вони домовились доручити своїм командам вирішити технічні питання, пов’язані з виконанням та розширенням режиму часткового припинення вогню.