Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті заявив, що питання мирного врегулювання російської війни в Україні не може бути зосереджене виключно на територіях та ресурсах, а в центрі будь-яких розмов про мир мають бути передусім люди.
Про це він сказав в інтерв'ю журналістці Суспільного.
Говорячи про можливі мирні переговори, О'Флаерті підкреслив, що вони мають ставити в центрі уваги права та гідність людей:
"Мирне врегулювання — не може бути виключно про землю, про атомні електростанції, про корисні копалини. Це має бути про людей. А особливо — про людей, які опинилися під загрозою забуття. Нам потрібно бути дуже зосередженими й наполягати на тому, щоб у центрі дискусій були люди, їхні страждання та права. Легко забути про зниклих безвісти, переселенців, літніх людей, але ми не повинні цього допустити. Про них треба говорити", — заявив О'Флаерті.
Він наголосив, що систематичні порушення, знущання з військовополонених та цивільних, атаки на цивільну інфраструктуру з боку Росії – "мають отримати належну увагу".
"Я відвідував шпиталь у Києві, який потрапив під обстріл у липні минулого року, і був нажаханий тим, що побачив, а також історіями, які почув. Наш обов’язок – ніколи не забувати про тих, хто найбільше постраждав. Тільки якщо мир ґрунтуватиметься на шануванні людської гідності, він буде справжнім, міцним і тривалим", – зазначив комісар.
О'Флаерті також наголосив, що всі ті, хто причетний до воєнних злочинів має понести покарання. Комісар виступає за створення трибуналу за злочин російської агресії:
"Що важливо зараз, це гарантувати правосуддя. Нам потрібна відповідальність за кримінальні правопорушення. Люди, які входять до скоєння воєнних злочинів і масованих порушень прав людини — переступають за межі кримінального права і несуть відповідальність. Тому я підтримую кроки назустріч створеному трибуналу за злочин агресії.
У березні міжнародна комісія ООН з розслідування порушень прав людини в Україні оприлюднила нову доповідь. У ній зазначається, що під час повномасштабного вторгнення в Україну Росія вчинила злочини проти людяності. Йдеться про зникнення цивільних, представників місцевої влади, держслужбовців, журналістів та інших людей, які сприймаються російською владою як загроза своїм військовим цілям в Україні.