В угорській столиці Будапешт почалася акція протесту проти заборони проведення ЛГБТК+. Напередодні парламент підтримав відповідний закон.
Про це повідомляє угорська редакція видання Вільна Європа.
Парламент Угорщини 18 березня схвалив закон щодо заборони проведення прайдів ЛГБТК+ в країні. Зокрема документ дозволяє владі використовувати програмне забезпечення для ідентифікації їх учасників. Закон підтримали 136 депутатів, "проти" висловилися — 27. Під час голосування представники опозиції запалили димові шашки у залі засідань з різнокольорового диму.
Урядові політики стверджували під час парламентських дебатів, що їхня пропозиція відповідає конституційним критеріям.
Згідно із текстом закону, за відвідування "забороненого" заходу запроваджуються штрафи до 200 тисяч угорських форинтів (546 доларів), які держава має спрямувати на "захист дітей".
У своєму щорічному огляді наприкінці лютого 2025 року Віктор Орбан говорив про необхідність прописати в конституції: "людина — або чоловік, або жінка", і порадив організаторам прайду "не морочитися з підготовкою цьогорічного параду. Це марна трата грошей і часу".
Організатори заявили, що планують провести цьогорічний Прайд-марш, попри заборону, пише Reuters.
Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан та його партія "Фідес" відомі своєю консервативною політикою щодо ЛГБТК+ спільноти. З 2010 року уряд Орбана ініціював низку законодавчих змін, спрямованих на обмеження прав ЛГБТК+ осіб, обґрунтовуючи це захистом традиційних християнських цінностей.
Що відомо про ЛГБТК+ спільноту
ЛГБТК+ — це абревіатура, що означає лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, квіри (або квесціонінг) та інші ідентичності. Цей термін об’єднує людей із різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, які відрізняються від гетеросексуальної та цисгендерної більшості.
ЛГБТК+ спільнота бореться за рівні права, визнання та повагу, а також проти дискримінації. У різних країнах ситуація з правами ЛГБТК+ відрізняється: у деяких вони мають рівні права, а в інших стикаються з переслідуваннями.