Складові Сил оборони України у Курській області вразили три північнокорейські самохідні артустановки "Коксан".
Про це повідомили у Силах безпілотних систем (СБС) ЗСУ.
Там розповіли, що цього удару завдали аеророзвідники 14-го окремого полку БпАК СБС у взаємодії з підрозділом реактивної артилерії.
"Артилерійські установки, які армія РФ отримала як воєнну допомогу від Північної Кореї, були сховані серед дерев. Для додаткового маскування та захисту від FPV-дронів ворог встановив на них так звані "мангали". Оператори полку виявили САУ та скорегували по них вогонь української реактивної артилерії, яка застосувала осколково-фугасні й касетні бойові частини", — йдеться у повідомленні.
У СБС нагадали, що це вже друге ураження САУ "Коксан" під час війни Росії проти України. Вперше цю установку було знищено операторами 412-го полку NEMESIS у лютому цього року на Луганщині.
Про САУ "Кокосан"
САУ М1978 "Коксан" є найбільш далекобійною ствольною артилерійською системою армії КНДР. Вона оснащена 170-мм гарматою з дальністю стрільби до 60 кілометрів. Ключовою вимогою під час її створення була можливість завдавати ударів по Сеулу з півночі демілітаризованої зони. Тепер армія РФ використовує її у війні проти України, намагаючись компенсувати втрати в артилерії.
Ситуація у Курській області
Наступ у Курській області з боку росіян почався у ніч на 7 березня. Вони зосередили зусилля на вогневому контролі дороги Суми-Юнаківка-Суджа. В ОТУ "Курськ" тоді підтвердили масштабні штурмові дії на напрямках із Коренєво на Суджу, а також на напрямках Новоіванівка, Мала Локня та південніше Суджі.
12 березня президент Володимир Зеленський повідомляв, що росіяни зараз намагаються максимально тиснути на українські війська. За його словами, українське командування має зберегти життя військових Сил оборони України.
13 березня Міноборони РФ офіційно оголосило про звільнення кількох населених пунктів у Курській області, зокрема Суджі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що 13 березня говорив телефоном з очільником Кремля Володимиром Путіним. Зокрема, за його словами, він просив російського лідера "зберегти життя" українським солдатам у Курській області, які нібито повністю оточені російськими військами і перебувають у "дуже поганому і вразливому становищі".
Водночас речниця Білого дому Керолайн Левітт, як повідомляє The Guardian, заявила що з Путіним розмовляв не Трамп, а його спецпредставник з питань Близького Сходу Стів Віткофф, який зустрічався із лідером РФ під час візиту до Москви 13 березня.
14 березня у Генштабі ЗСУ заперечили інформацію про нібито "оточення" українських підрозділів в Курській області та заявили, що бойові дії продовжуються.
15 березня на брифінгу Зеленський повідомив, що оточення українських військових на території Курської області немає, натомість російська сторона хоче оточити українських військових в тому ж напрямку, але на території України.