Бундестаг схвалив пропозицію Фрідріха Мерца влити до 1 трильйона євро в армію та інфраструктуру країни, що може відродити найбільшу економіку Європи та посилити зусилля ЄС з переозброєння. Це розблокує додаткові 3 млрд євро допомоги Україні.
Про це повідомляють Financial Times, Der Spiegel та DPA.
Законопроєкт, що передбачає послаблення боргових обмеженьБоргове гальмо — це фінансове правило, закріплене в Конституції Німеччини, що обмежує нові запозичення держави. Воно дозволяє федеральному уряду щорічно брати борг не більше 0,35% ВВП, за винятком кризових ситуацій в Конституції Німеччини, підтримали 513 депутатів Бундестагу. Тепер його має схвалити Бундесрат (верхня палата).
Християнські демократи, на чолі з Мерцом, прагнуть збільшити витрати на оборону та створити 12-річний фонд у розмірі 500 мільярдів євро для модернізації лікарень, шкіл, доріг та енергетичних мереж.
Економісти підрахували, що армія держави потребує понад 400 мільярдів євро вкладень найближчими роками. План Мерца передбачає, що витрати на оборону, розвідслужби та кібербезпеку звільнять від боргового правила, якщо вони перевищують 1% ВВП. Позики можуть бути взяті на всі видатки в цих сферах. За підрахунками політиків, цього року це становитиме близько 44 мільярдів євро.
Також у межах цього пункту законодавці дають зелене світло для розблокування 3 мільярдів євро на військову допомогу Україні
Мерц заявив, що додаткові 3 млрд євро допомоги Україні можуть бути схвалені до п’ятниці, 21 березня.
6 березня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що у Німеччині сформували пакет військової допомоги Україні на суму близько 3 мільярдів євро, наразі обговорюється швидке фінансування цього пакета.
Що відомо про дострокові вибори у Німеччині 2025 року
23 лютого у Німеччині відбулися вибори до Бундестагу, які визначили нового канцлера та склад нового парламенту. Блок ХДС/ХСС офіційно переміг на дострокових виборах німецького парламенту, набравши 28,5% голосів, повідомила Федеральна виборча комісія.
Друге місце вперше у своїй історії посіла "Альтернатива для Німеччини" (AfD), яка подвоїла кількість голосів у порівнянні з виборами 2021 року і отримала 20,8%.
На третій позиції розташувалася Соціал-демократична партія Німеччини канцлера Олафа Шольца. Її підтримали 16,4% виборців — на третину менше, ніж у 2021 році. Це найгірший результат в історії партії для соціал-демократів.
8 березня Блок ХДС/ХСС на чолі з Фрідріхом Мерцом попередньо погодив формування коаліційного уряду із Соціал-демократичною партією (СДПН) Німеччини.