Для досягнення міцної позиції України задля довготривалого та справедливого миру у Литві вважають, що Євросоюз повинен розробити пакет гарантій безпеки, який має складатися щонайменше з п'яти елементів.
Про це заявив очільник МЗС Литви Кестутіс Будрис перед початком засідання Ради міністрів закордонних справ у Брюсселі, 17 березня, передає кореспондентка Суспільного.
"Перш за все, це довгострокова стійка військова підтримка України. Цього року 40 мільярдів євро — це мінімум", — сказав він.
Другим елементом Будрис назвав європейські війська в Україні за підтримки Сполучених Штатів.
"Третій — це продовження тиску на Росію через санкції та арешт заморожених активів. Четвертим елементом має бути правосуддя через підзвітність. Це означає не лише юридичну відповідальність, але й відшкодування збитків. І, нарешті, п'ятий елемент — це прискорений вступ України до ЄС. Ми бачимо дату 1 січня 2030 року як таку, якої ми можемо досягти спільними зусиллями", — сказав глава литовського МЗС.
Щодо можливого зняття санкції з РФ, він наголосив, що у цей "конкретний момент ми не бачимо місця для таких дебатів".
"Ми повинні працювати далі з 17-м пакетом. Експорт зрідженого природного газу все ще залишається актуальним. Нафта і нафтопродукти все ще залишаються. РФ експортує їх і має основний дохід до свого бюджету. Тож ми маємо працювати над цим", — додав Будрис.
Напередодні спецпредставник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф заявляв, що Вашингтон підтримує контакти з Великою Британією, Норвегією, Францією, Фінляндією та іншими європейськими державами щодо врегулювання ситуації в Україні.
24 лютого голова дипломатії ЄС Кая Каллас заявляла, що Брюссель вже готує 17-й пакет антиросійських санкцій, а також планує нову ініціативу щодо військової допомоги Україні.