Перейти до основного змісту

Волц заявив, що Україна може втратити території в обмін на гарантії безпеки

Радник США з національної безпеки Майк Волц після зустрічі американської та російської делегацій у палаці Дірія, Ер-Ріяд, Саудівська Аравія, 18 лютого 2025 року. AP/Evelyn Hockstein

Радник президента США з національної безпеки Майкл Волц заявив, що в рамках угоди про завершення війни Україна може втратити території в обмін на "майбутні гарантії безпеки, майбутній статус України".

Про це він сказав в інтерв’ю на телеканалі ABC News, відповідаючи на питання чи угода стосовно завершення війни передбачатиме втрату Україною територій.

За словами Волца, йдеться про елементи майбутньої угоди, які обговорювались і у 2022 році (ймовірно, маються на увазі переговори у Туреччині, – ред.), "і навіть раніше".

Радник Трампа зазначив, що можливий компроміс може передбачати обмін територій на гарантії безпеки для України та визначення її майбутнього статусу.

"Це буде щось на кшталт обміну територій на майбутні гарантії безпеки, питання майбутнього статусу України. Ми обговорювали це, і як заявляв міністр оборони на зустрічі міністрів оборони НАТО, постійний шлях або постійне членство України в НАТО є вкрай малоймовірним. І це позиція не лише США, а й низки інших країн", — сказав він.

За словами Волца, витіснення всіх російських військ з окупованих територій України може перерости в Третю світову війну. Тому США використовують більш обережний підхід до вирішення конфлікту.

"Ми повинні запитати себе, чи відповідає це нашим національним інтересам, чи реалістично це. Ми говорили про це і з європейцями, і з українцями. Чи збираємося ми вигнати кожного росіянина з кожного сантиметра української землі, включно з Кримом?... Це може перерости у Третю світову війну. Ми можемо говорити про те, що правильно, а що ні. Але ми також повинні говорити про реальний стан справ. І саме це ми робимо через дипломатію, "човникову дипломатію", непрямі переговори" – сказав радник.

За його словами, головні складники можливої угоди вже відомі, але переговори ще тривають.

11 березня під час перельоту до Саудівської Аравії на переговори з українською делегацією держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Україні доведеться піти на поступки щодо територій, які Росія захопила з 2014 року, в рамках будь-якої угоди про припинення війни.

Після перемовин зі США у Саудівській Аравії 11 березня Україна погодилася на пропозицію американської сторони про встановлення режиму припинення вогню з Росією на 30 днів.

12 березня президент США Дональд Трамп заявив, що Росію можуть очікувати "нищівні" покарання, якщо вона вирішить продовжувати війну проти України.

13 березня російський лідер Володимир Путін заявив, що РФ згодна на припинення вогню на 30 днів, але на певних умовах. Він також вважає, що це має "привести до довгострокового миру".

Того ж дня Трамп прокоментував заяву Путіна щодо припинення бойових дій й сказав, що сподівається, що Росія вчинить правильно. Водночас він зазначив, що в контексті припинення бойових дій вже обговорюють питання територій та контролю над Запорізькою АЕС.

Коментуючи зустріч у Джидді, радник Трампа з нацбезпеки Майк Волц сказав, що на перемовинах були "хороші" дискусії: "Ми навіть дістали мапу і почали малювати на ній, як ми завершимо цю війну".

Топ дня
Вибір редакції