Перейти до основного змісту

G7 закликала РФ погодитися на перемир'я, інакше — нові санкції і додаткова підтримка України

Прапори країн G7. Getty Images

Держави-члени "Групи семи" (G7) готові запровадити проти Росії подальші санкції та посилити підтримку України, якщо РФ відмовиться від пропозиції про припинення вогню.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ G7, ухваленій за підсумками їх зустрічі у Канаді.

У документі зазначається, що країни G7 вітають прихильність України до негайного припинення вогню, про що йшлося на зустрічі 11 березня між США та Україною в Саудівській Аравії, що є важливим кроком до всеосяжного, справедливого та міцного миру відповідно до Статуту ООН.

"Ми закликали Росію відповісти взаємністю, погодившись на припинення вогню на рівних умовах та повністю впровадивши угоду. Ми обговорили накладення додаткових обмежень на Росію у разі незгоди на припинення вогню. Йдеться про подальші санкції, обмеження цін на нафту, додаткову підтримку України й інші кроки. Це включає і використання надзвичайних доходів, отриманих від заморожених російських суверенних активів", — йдеться в заяві.

У G7 також наголосили на важливості "заходів зміцнення довіри" під час припинення вогню, зокрема звільнення військовополонених та затриманих — як військових, так і цивільних, а також повернення українських дітей.

"Ми підкреслили, що будь-яке припинення вогню необхідно поважати, і підкреслили необхідність надійних і надійних заходів безпеки, щоб гарантувати, що Україна може стримувати та захищатися від будь-яких нових актів агресії. Ми продовжуватимемо координувати економічну та гуманітарну підтримку для сприяння якнайшвидшому відновленню та відбудові України, зокрема на Конференції з відновлення України, яка відбудеться в Римі 10-11 липня 2025 року", — йдеться у заяві.

Країни також засудили надання Росії військової допомоги з боку КНДР та Ірану, а також надання зброї та компонентів подвійного призначення Китаєм і підтвердили намір продовжувати вживати заходів проти таких третіх країн..

Топ дня
Вибір редакції