Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що відносини Європа та США з РФ можна буде нормалізувати після закінчення російсько-української війни.
Про це він сказав в інтерв'ю Bloomberg.
"Було б нормально, якби війна якось припинилася для Європи, а також для США, крок за кроком, щоб відновити нормальні відносини з Росією", – заявив Рютте.
Але, за словами Генсека НАТО, поки триває війна проти України — це не актуально. Зараз потрібно посилювати тиск на РФ, щоб змусити її до переговорів про мир.
"Ми ще абсолютно не там. Ми повинні продовжувати тиснути на них, щоб переконатися, що вони готові серйозно брати участь у переговорах з американською адміністрацією і, звичайно, з українцями", — сказав Рютте.
Він також заявив, що вважає "мудрою" пропозицію США про 30-денне перемир'я в Україні і, що незабаром можна очікувати припинення вогню.
"Це буквально розвивається протягом наступних кількох годин і днів. Тому дуже важко передбачити, коли це станеться. Але я думаю, що ідея 30-денного перемир'я — це дуже мудрий план, тому що він дає вам можливість більш детально продумати, що робити далі", — сказав генсек НАТО.
У відповідь на питання ведучої чи Трамп вже зняв питання вступу України до НАТО з порядку денного, Рютте сказав нечітке: "Угу".
Суспільне звернулося до Рютте за коментарем стосовно уточнення його відповіді на питання про НАТО і Україну.
Щодо дотримання мирної угоди і гарантій безпеки для України, генсек Альянсу зазначив, що спочатку потрібно укласти угоду про припинення війни.
"Нам потрібна мирна угода, яка припинить вогонь. І президент дуже чітко висловився з цього приводу, що, очевидно, буде багато питань для обговорення і дебатів, коли буде укладена мирна угода про припинення вогню. Але обговорювати, як дотримуватися мирної угоди, якщо мирної угоди ще немає, також трохи дивно. Звичайно, треба думати паралельно", — сказав він.
Рютте наголосив, що угода щодо миру в Україні має бути довготривалою.
"Вона має бути міцною. Путін не повинен спробувати це (напасти на Україну, — ред.) знову... Очевидно, що за екранами відбуватимуться дискусії про те, що якщо мирна угода буде укладена, як тоді її підтримувати", — сказав генсек НАТО.
Він додав, що вірить в те, що угоду підпишуть цього року і бойові дії в Україні закінчаться.