Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив роззброєння України, наголосивши на важливості сильної армії для її безпеки на тлі можливого припинення вогню з Росією.
Про це він заявив на спільній пресконференція з президентом Ради ЄС Антоніу Коштою в Берліні, повідомляє Tagesschau.
Шольц наголосив, що Європа та США повинні продовжувати надавати Україні допомогу до досягнення миру.
"Припинення вогню дає можливість вивчити шляхи до довгострокового миру, сказав Шольц. Це може стосуватися подальших кроків, таких як обмін полоненими або повернення викрадених людей", — зазначив канцлер.
Водночас Шольц виключив можливість демілітаризації України, підкресливши, що це була одна з військових цілей Росії, яка не повинна бути досягнута.
Шольц також наголосив на важливості сильної армії для України, назвавши її "найважливішою гарантією безпеки для країни". Крім цього він високо оцінив підтримку США, зокрема відновлення поставок зброї в Україну, підкресливши, що ця допомога є важливою для того, щоб Росія не могла виграти війну за рахунок ослаблення української оборони.
Переговори України та США у Саудівській Аравії
7 березня речник МЗС України Георгій Тихий розповідав, що українська та американська сторони під час зустрічі у Саудівській Аравії обговорять рамки мирних переговорів для закінчення війни РФ проти України. Крім цього, за його словами, Київ сподівається "фіналізувати", або навіть підписати угоду щодо рідкісноземельних металів та корисних копалин із Вашингтоном під час цієї зустрічі.
8 березня Зеленський повідомив, що на переговорах із США, запланованих на вівторок 11 березня у Саудівській Аравії, Україну будуть представляти керівник ОП Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та заступник керівника ОП Павло Паліса.
9 березня у Держдепі США підтвердили візит держсекретаря Марко Рубіо до Саудівської Аравії для переговорів з представниками України.
9 березня Зеленський повідомив, що у Джидді Україна і США зокрема обговорять "наближення миру", а також продовження підтримки Києва з боку Вашингтона.
Джерело Суспільного в ОП знайоме із позицією української делегації 10 березня повідомило, що під час зустрічі з американською стороною, Київ пропонуватиме встановлення режиму тиші на морі та заборону на далекобійні удари. Також Україна наполягатиме на звільненні полонених.
11 березня у Саудівській Аравії відбулися перемовини між представниками України та США. За підсумками, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню. США пообіцяли негайно поновити обмін розвідданими та відновити безпекову допомогу.
Заступник Керівника офісу президента України Павло Паліса заявив, що США вже відновили військову допомогу Україні. Вони це зробили одразу після зустрічі делегацій України та США у Саудівській Аравії.