Російська армія прорвалася через український рубіж оборони південніше Суджі в Курській області. Сили оборони намагаються стабілізувати ситуацію.
Про це “Українській правді” повідомив співрозмовник в одному з підрозділів у цьому районі Курської області.
"Відбувся прорив (українського – ред.) району блокування. Якщо коротко, це територія, де наші підрозділи намагаються стримувати ворога, щоб не опинитися під загрозою часткового або повного оточення”, — сказало джерело.
За його словами, це сталося не раптово, а поступово й планомірно. Ще до Нового року росіяни зайшли на Курилівку (село південніше Суджі), де одна з українських бригад залишила позиції, розповів співрозмовник. Після цього військо РФ накопичувало сили й систематично проводило штурмові дії.
“Вчора та позавчора (6 та 5 березня – ред.) зробили ривок – ось і результат", — сказав він.
Співрозмовник додав, що зараз Сили оборони намагаються стабілізувати ситуацію, щоб військо РФ не могло “остаточно закрити шляхи сполучення".
У ніч проти 7 березня проєкт DeepState повідомив, що військо РФ просунулося у Курській області РФ.
“На Курщині противник має успіхи за рахунок застосування значного числа військовослужбовців збройних сил північнокорейської республіки”, — йдеться у дописі.
Співзасновник та аналітик мапи Deep State Роман Погорілий у коментарі Суспільному розповів, що ситуація зараз складається на найкращим чином для Сил оборони, тому що військо РФ має пресування та ресурси для того, щоб здійснювати тиск.
“Сьогодні після оновлення всі бачили просування ворога з східної частини Курського угруповування на Курщині, зокрема, там, де в районі населеного пункту Курилівка, в основному там лісиста місцевість, туди до кордону вони мали просування”, — сказав аналітик.
За його словами, росіянам в цьому дуже допомагають північнокорейські військові, які зараз долучаються і повертаються повноцінно до бойових дій.
“Їх заводять на позиції, вони тиснуть з великою інтенсивністю особовим складом, виснажують наші позиції, виснажують наших бійців. Потім вже після них заходять московити, які там закріплюються, дозачищають і намагаються продовжувати тиск”, — сказав Погорілий.
Він додав, що ситуація “дуже складна”. Водночас вона не нова для тих бійців, які там стоять, тому що це почалося з січня.