2020 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень. NASA назвало причини

AP

Американське космічне агентство NASA заявило, що 2020 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, з невеликим відривом обійшовши 2016 рік.

Як повідомляє The Guardian, середня світова температура суші і океану в 2020 році була найвищою з коли-небудь виміряних, перевершивши попередній рекорд, встановлений в 2016 році, менш ніж на одну десяту градуса.

За даними агентства, причинами такого результату є кліматична криза, урагани, забруднення повітря, діяльність людини та велика кількість лісових пожеж. Попри невеликий відрив від 2016-го, дані продемонстрували головний показник змін клімату — підвищення температури.

Так, усі сім найспекотніших років у світі за всю історію спостережень припадають на період з 2014 року, а десять найспекотніших років припадають на останні 15 років. Вже 44 років поспіль глобальні температури перевищують середні значення за ХХ століття.

Учені заявили, що середня температура буде продовжувати зростати і це не є "новою нормою". Крім того, як показують наукові дослідження 2020 року, кліматична криза радикально змінює екологічні процеси в усьому світі.

Видання зазначило, що у 2020 році середньорічна протяжність морського льоду в Арктиці становила 3,93 мільйона квадратних миль, що є найнижчим показником за всю історію спостережень у порівнянні з 2016 роком, тоді як океани були "безпрецедентно теплими". Середньорічний сніговий покрив у північній півкулі був четвертим за величиною за всю історію спостережень.

Що відомо

  • За даними Служби моніторингу клімату Європейського Союзу, 2020 рік обійшов 2016-й у рейтингу найспекотніших років в історії.
  • В ООН заявили, що від дефіциту прісної води в усьому світі вже страждають понад 3 млрд людей, та ситуація може погіршитись через недостатню боротьбу з кліматичною кризою та невдале керування сільським господарством.
  • Рівень парникових газів в атмосфері досяг рекордних значень, попри заборону на подорожі та глобальний локдаун.
  • Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.
  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.