Куратори підрахували шкоду, завдану творам мистецтва під час нападу на Капітолій

6 січня 2021 року прихильники чинного президента США Дональда Трампа прорвалися до будівлі Капітолію, у якому відбувалося засідання Конгресу. У приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією, в яких загинули чотири людини — двоє жінок і двоє чоловіків.

Коли штурм Конгресу закінчився, мистецтвознавці почали підраховувати шкоду, яку мітінгувальники нанесли творам мистецтва, які знаходяться в Капітолії – повідомляє The New York Times.

За повідомленням кураторів, більшості історичних картин та скульптур вдалося уникнути значної шкоди, проте декілька творів все ж таки було пошкоджено, а деякі навіть розграбовано.

Серед зіпсованих творів: мармуровий бюст XIX століття Захарі Тейлора, дванадцятого президента США — скульптура була забризкана речовиною, яка виявилася кров’ю. Знайдена, біля бюста фоторамка свідчить про те, що зображення, яке колись містилося всередині, було викрадено.

Крім того, на відео, розміщеному в соціальних мережах, видно, як один чоловік кладе у свій рюкзак фотографію Далай-лами у рамці, а інший розриває сувій із китайськими символами.

Особливо вразливими були названі тридцять п'ять скульптур відомих постатей США, серед яких Джефферсон Девіс і Томас Едісон, які розташовані у Національному залі скульптур на південь від Ротонди. Хоча їм, здавалося, вдалося уникнути тривалої шкоди, у мережі з'явилися фотографії бронзової скульптури президента-республіканця Джеральда Форда середини 1970-х років в червоній бейсболці MAGA (Make America Great Again) і з прапором Трампа.

Музеї Америки, серед яких Національний музей громадянських прав у Мемфісі, Бруклінський музей, Музей єврейської спадщини в Нью-Йорку, Смітсонівський музей американського мистецтва та Фундація Форда, приєдналися до широкомасштабних публічних засуджень нападу прихильників Трампа на Капітолій США.

"Як історик я завжди вірила у силу мирного протесту. Ці демонстрації дають нам уявлення про крихкість нашої демократії та про те, чому робота, яку ми робимо, і історії, які ми розповідаємо, так важливі", — заявив секретар Смітсонівського музею американського мистецтва Лонні Банч.

Що відомо

  • 6 січня 2021 року прихильники чинного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа прорвалися до будівлі Капітолію, у якому відбувалося засідання Конгресу.
  • Під час сутички протестувальників і поліції у Вашингтоні щонайменше одну протестувальницю було поранено

Читайте також

Четверо загиблих, десятки затриманих і комендантська година. Як проходив штурм Конгресу у США

Україна — це культура. Чому не можна нищити те, що формувалося століттями

Виставки руками та очима художників: експозиції, що увійшли в історію мистецтва