Перейти до основного змісту

Макфол: "Трамп мислить наративами російської пропаганди"

Ексклюзивно
Майкл Макфол, ілюстративне фото. Майкл Макфол. Фото: АР

Президент США Дональд Трамп, можливо, отримує інформацію про російсько-українську війну з джерел, що поширюють російську пропаганду.

Таку думку в інтерв’ю Суспільному висловив Майкл Макфол – колишній посол США у Росії та співголова “Групи Єрмака-Макфола”, міжнародної робочої групи з питань санкцій щодо Росії.

“Він перебуває в інформаційній екосистемі, яка відображає погляди Путіна. Я хотів би, щоб він більше часу спілкувався з українцями. Щоб він зустрівся з українськими військовими, з якими я зустрівся в Мюнхені – щоб вони розказали йому трагедії цієї війни”, – зазначив Макфол на тлі останніх заяв Дональда Трампа про Україну і президента Зеленського.

“На жаль, він отримує новини лише під одним кутом. Сподіваюся, коли сформується його команда з питань нацбезпеки, коли директор ЦРУ наступного разу доповідатиме йому, він прояснить Трампу реальний стан справ”, – додав Макфол.

На його думку, такий стан справ є небезпечним не лише для України, але і для самих Сполучених Штатів.

“З двох причин. По-перше, це означає, що Трамп просто не розуміє ситуації. По-друге, це підриває зусилля його команди переговірників, коли ті мають справу з росіянами. Це послаблює їхні позиції. Бо якщо Путін бачить, що все так, як він хоче, це значить, що він може просити ще більше. Адже його позиція сильніша”, – наголосив Майкл Макфол.

На запитання, як він оцінює слова Трампа про те, що Володимир Зеленський є “диктатором”, Макфол відповів: “Як американцю, мені соромно за те, що він говорить. Я вважаю жахливим те, що він називає Зеленського диктатором – і при цьому ніколи не критикує Путіна”.

Що говорив президент США Дональд Трамп про підтримку президента України

18 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що рівень підтримки Володимира Зеленського нібито впав до рекордно низького рівня — 4%. Водночас він не навів жодних джерел, які б підтверджували його заяву про падіння рейтингу Зеленського.

Трамп також вважає проведення виборів в Україні необхідним кроком, зазначивши, що це не вимога Росії, а "об’єктивна ситуація".

2 січня Зеленський заявляв, що Конституція та закони України не дозволяють проведення президентських і парламентських виборів під час воєнного стану. Водночас він припускав, що у разі закінчення "гарячої фази війни" парламент скасує воєнний стан в країні та призначить дату виборів.

Що відомо про вибори під час війни в Україні

2 січня Зеленський заявляв, що Конституція та закони України не дозволяють проведення президентських і парламентських виборів під час воєнного стану. Водночас він припускав, що у разі закінчення "гарячої фази війни" парламент скасує воєнний стан в країні та призначить дату виборів.

На початку лютого Зеленський зазначав, що якщо призупинити воєнний стан для проведення виборів, то Україна втратить армію. 12 лютого він також заявив, що вибори без участі військових, українців з тимчасово окупованих територій та тих, хто виїхав за кордон, не будуть справедливими.

На Мюнхенській конференції з безпеки Зеленський заявив, що українці не хочуть проводити вибори через загрозу з боку РФ і війну, адже потрібна єдність всередині країни.

Топ дня
Вибір редакції