В Україну вдалося повернути з російської окупації ще 15 дітей у рамках ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це у Telegram 19 лютого повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
За словами посадовця, серед них – багатодітна родина, де матір відмовилася від російських документів і через це зазнавала постійного тиску з боку росіян.
"Її дітей змушували відвідувати пропагандистські навчальні заклади, а за відмову – погрожували", — розповів Єрмак.
Також повернулися троє підлітків, які, як стверджує керівник Офісу президента, отримали повістки на службу в армії РФ.
"Одного з них окупанти викрали з дому та змушували підписати контракт. Двоє малолітніх дітей після втрати матері опинилися в російському притулку, де їх ізолювали від рідних, змушували співати пропагандистські пісні та навчали військовій справі", — пояснив він.
14 лютого Україна в рамках ініціативи Bring Kids Back UA повернула з тимчасово окупованих Росією територій 8 дітей.
Що відомо про викрадення Росією українських дітей
Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію.
5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії перед судом в Гаазі.
В Офісі генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.
17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.