Німецькі політики, в тому числі і канцлер Олаф Шольц, не хочуть говорити про відправлення миротворців в Україну, тому що "на темі війни неможливо зібрати голоси" на виборах, які відбудуться у Німеччині 23 лютого.
Про це в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному" заявив посол України в Німеччині Олексій Макеєв, відповідаючи на питання, чому Шольц заявив, що його дратують постійні розмови про європейських миротворців в Україні.
"Уже 11 років війна, три роки повномасштабна агресія. І треба було б не говорити, не дратуватися, а пахати, як це робимо ми і захищати Європу від москальського набігу. Але ви правильно зрозуміли, виборча кампанія. У неділю буквально за кілька днів Німеччина обиратиме (парламент, — ред.)", — сказав він.
За словами посла, українська сторона докладала дуже багато зусиль для того, щоб тема України і російської війни проти України і Європи була у цій виборчій кампанії.
Але, за словами Макеєва, деякі німецькі політики заявили йому, що на темі війни неможливо зібрати голоси.
"Неможливо отримати підтримку, тому що тема складна. Німеччина робить багато, але явно недостатньо. І люди бояться війни. Тому не тільки від СДПН, головним кандидатом якої є Олаф Шольц, але і від християнських демократів звучить: "Пане посол, ну, давайте ще тиждень не будемо говорити про надсилання наших військ кудись і колись, тому що тоді право-радикали, німецькі партія Альтернатива для Німеччини, набере ще більше голосів, звинувачуючи нас у тому, що ми готові надсилати своїх солдатів на фронт ледь не завтра". А так воно працює у виборчих кампаніях", — сказав він.
За словами Макеєва, він може зрозуміти, чому німецькі політики роблять такі заяви, але така нерішучіть зчитується у Москві, як слабкість Німеччини.
"Я можу це зрозуміти, хоча, від українців і від мене особисто, меседж дуже простий: "Та, припиніть ви уже виключати якісь можливості". Тому що це все зчитується в Москві, і наш ворог каже: "А от німці слабка ланка, вони не будуть надсилати своїх солдатів", — сказав посол.
Він зазначив, що такі заяви лунають не тільки від Німеччини, а й від декількох інших країн, безпосередніх сусідів України.
"Причини цьому різні, але кілька днів виборчої кампанії в Німеччині і в даному випадку канцлер Шольц і кандидат на посаду канцлера Шольц вийшов грати обережно в гру перед своїми виборцями", — сказав Макеєв.
Що відомо про розпад урядової коаліції і відставку уряду Німеччини
6 листопада 2024 року стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц вирішив звільнити міністра фінансів Крістіана Лінднера – лідера Вільної демократичної партії, яка входить до урядової коаліції. В урядовій коаліції точилася суперечка про економічну та фінансову політику.
Лінднер запропонував партнерам по коаліції погодитись на проведення в країні дострокових парламентських виборів на початку 2025 року. У такому разі, як пишуть ЗМІ, він був би готовий піти на ухвалення додаткового бюджету Німеччини на 2024 рік і залишитись у складі перехідного Кабінету міністрів до проведення парламентських виборів та формування нового федерального уряду Німеччини. У відповідь канцлер Олаф Шольц оголосив про звільнення Лінднера.
Без вільних демократів у коаліції нема більшості в Бундестазі. Шольц поставив питання про довіру уряду у парламенті.
У листопаді стало відомо, що дострокові федеральні вибори до Бундестагу, ймовірно, відбудуться 23 лютого 2025 року. За інформацією ARD-Hauptstadtstudio, парламентські фракції СДПН та ХДС/ХСС погодили цю дату. ВДП і "Зелені", очевидно, також підтримують цю пропозицію, відзначило медіа.
13 листопада Шольц виступив в нижній палаті парламенту, Бундестазі, з урядовою декларацією про поточну ситуацію після розпаду так званої коаліції "Світлофор".
16 грудня депутати Бундестагу підтримали вотум недовіри уряду Олафа Шольца. Канцлер Німеччини сам поставив це питання перед парламентом після того, як його коаліція розпалася.
27 грудня федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр оголосив про своє рішення розпустити Бундестаг і провести нові вибори 23 лютого 2025 року.