Місія МВФ відновила роботу в Україні

AP

Місія Міжнародного валютного фонду відновила роботу в Україні з перегляду програми stand-by.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

"Міжнародний валютний фонд відновив роботу місії в Україні після новорічної перерви. Очікуємо низку продуктивних перемовин та онлайн-зустрічей із нашими партнерами для успішного завершення перегляду програми Stand-by. Це, своєю чергою, відкриє можливості для отримання Україною наступного траншу", – написав він.

Шмигаль зазначив, що уряд "підтримує курс реформ та продовжує послідовно впроваджувати в Україні європейські норми й практики".

"Спільно з Президентом та НБУ ми доклали максимум зусиль для виконання "структурних маяків", необхідних для перегляду програми. Зокрема, скоротили непрацюючі кредити в держбанках та реорганізували митницю з податковою, які, наприклад, за грудень разом перевиконали план більш ніж на 26%", – заявив прем'єр-міністр.

У червні 2020 року МВФ затвердив програму stand-by для України. Вона передбачає надання фінансування в розмірі 5 мільярдів доларів протягом 18 місяців.

Розмір першого траншу, який отримала Україна 12 червня, склав 2,1 мільярда доларів.

Згідно з меморандумом з МВФ, після надання першого траншу заплановано чотири перегляди програми. Таким чином, решта суми, як очікується, надійде ще 4 траншами.

21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні. За результатами цієї роботи, наприкінці в кінці лютого або на початку березня, Україна очікує отримати наступний транш у межах програми stand-by.

Що відомо

  • У серпні представники місії МВФ мали прибути до Києва для продовження переговорів щодо продовження програми Stand By, але, з різних причин, вони зробили паузу.
  • 17 вересня у Міжнародному валютному фонді заявили, що однією з ключових умов для надання кредитів Україні є незалежність її антикорупційних органів, зокрема НАБУ, Вищого антикорупційного суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  • Радник голови Офісу президента та ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі одного з телеканалів повідомив, що Україна не встигне отримати транш МВФ у 2020 році.
  • Професор і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що Україна не зможе отримати черговий транш від МВФ через те, що влада не виконала низку застережень від партнерів.
  • Євросоюз виділив Україні черговий транш макрофінансової допомоги у 600 мільйонів євро для боротьби з наслідками пандемії коронавірусу.