Росія значно скоротила свою військову присутність у невизнаному Придністров'ї, залишивши в регіоні лише 1000-1500 військових.
Про це заявив президент Володимир Зеленський на Мюнхенській конференції з безпеки, пише Kyiv Independent.
Після розпаду Радянського Союзу у невизнаному Придністров’ї знаходилися російські війська. Вони перебували у регіоні, стримуючи будь-які спроби реінтеграції з Молдовою.
"Було 5 500 чи 6 000 (російських військ — ред.), зараз їх набагато менше. Ми вважаємо, що сьогодні там залишилося близько 2500 військових. Чесно кажучи, я вважаю, що залишилося близько 1000-1500 росіян", – сказав Зеленський.
Росія "вивела кілька тисяч" військових, передислокувавши їх із Придністров’я, щоб допомогти у повномасштабному вторгненні Росії в Україну, сказав Зеленський.
Російські війська, які залишилися в Придністров'ї, вже не охороняють підконтрольний Росії регіон, як це робили раніше, додав Зеленський. За його словами, сьогодні солдати РФ охороняють склади зі зброєю.
"Вони взяли частину (російських військових — ред.) і вивезли. Вивезли, швидше за все, літаком через Кишинів", — підсумував Зеленський.
Раніше прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявляв, що Молдова, Україна та ЄС зацікавлені у виведенні російських військ з лівого берега Дністра. Наразі є міжнародний контекст, який може сприяти тому, що Росія виведе свої війська з придністровського регіону.
Що відомо про зупинку постачання газу у Придністров'я
О 7:00 ранку 1 січня, як і планувалося, Україна офіційно зупинила транспортування російського газу через власну газотранспортну систему — в інтересах національної безпеки.
Газ, який "Газпром" постачав до Республіки Молдова, повністю призначався для регіону Придністров’я. 1 січня у Придністров'ї після припинення подачі російського газу відключили центральне опалення. Відключення стосуються житлових будинків, бюджетних установ та організацій усіх форм власності. 2 січня у регіоні зупинили роботу промислові підприємства через відсутність енергоресурсів. 3 січня там почались віялові відключення електроенергії.
3 січня Придністров'я відмовилось від закупівель газу у Євросоюзу. Там повідомляли, що очікують постачання газу від Росії. Та 29 січня влада невизнаного Придністров’я погодилася укласти договір із молдовською компанією Moldovagaz про постачання 3 мільйонів кубометрів газу в кредит, гарантом якого виступає Європейський Союз. 1 лютого Молдова розпочала постачання газу на лівий берег Дністра.