Канцлер Німеччини Олаф Шольц на тлі подій останніх днів та заяв США щодо війни в Україні закликав Бундестаг визнати війну в Україні надзвичайною ситуацією.
Відповідну заяву Шольца оприлюднено у соцмережі Х.
“Нічого про Європу без європейців. Зрозуміло, що мир має бути довготривалим. Він має забезпечити суверенітет України. Саме тому ми ніколи не підтримаємо мир, який буде продиктований”, — сказав канцлер ФРН.
За його словами, на додаток до питання про те, як може бути досягнутий справедливий мир в Україні, існують також фундаментальні питання європейської безпеки та майбутнього трансатлантичного альянсу.
“Ми повинні зробити все можливе, щоб гарантувати, що в Німеччині ніколи більше не буде війни”, — наголосив Шольц.
За словами Шольца, сьогодні на кону стоїть питання війни і миру в Європі. Для того, щоб Європа була і залишалася рівноправним союзником США, потрібно робити набагато більше, заявив він.
“Бундестаг повинен якнайшвидше ухвалити рішення про визнання війни в Україні та її серйозних наслідків для безпеки Німеччини та Європи надзвичайною ситуацією в розумінні статті 115(2) Основного закону. Це означає, що наша підтримка України, яка є сьогодні як ніколи важливою, більше не здійснюватиметься за рахунок інших завдань, які наша держава має виконувати по відношенню до своїх громадян”, — сказав Шольц.
Шольц заявив, що потрібно усвідомити, що дії та заяви адміністрації США означають для України, Європи та світу.
"Не діяти означало б поставити під загрозу безпеку нашої країни і нашого континенту. Я цього не допущу", — наголосив він.
12 лютого президент США Дональд Трамп та очільник Кремля Володимир Путін говорили телефоном. Вони домовились негайно розпочати перемовини щодо припинення війни Росії проти України.
Після перемовин з Путіним Трамп зателефонував Володимиру Зеленському. Президенти США та України обговорили готовність працювати разом на рівні команд та технологічні можливості.
Що відомо про телефонну розмову Трампа та Путіна
Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив державне російське агентство ТАСС, що розмова між Путіним та Трампом тривала півтори години. Під час розмови президент Росії та президент США домовились про особисту зустріч.
Путін заявив Трампу, що готовий прийняти американських держслужбовців, в тому числі щодо теми України. Також Путін погодився з Трампом, що війна Росії проти України може бути врегульована тільки шляхом переговорів, передає заяву Пєскова агентство ТАСС.
За словами Пєскова, Дональд Трамп під час розмови підтвердив намір "швидко зупинити" бойові дії в Україні.
Путін та Трамп поговорили теж про двосторонні економічні відносини між США та Росією, передає слова Пєскова державне російське агентство ТАСС.
Розмова із Зеленським
Після перемовин з Путіним Трамп одразу зателефонував Володимиру Зеленському. Джерела Суспільного в Офісі президента повідомили, що розмова тривала близько години. Пізніше Володимир Зеленський розповів деталі розмови.
"Щойно говорив із Дональдом Трампом. Тривала розмова. Про можливості досягти миру. Про нашу готовність працювати разом на рівні команд. Про наші технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва. Вдячний президенту Трампу за інтерес до того, що ми можемо зробити разом. Обговорили нашу розмову зі Скотом Бессентом і підготовку нашої нової угоди щодо безпеки та економічної й ресурсної взаємодії. Президент Трамп поінформував мене про деталі своєї розмови з Путіним", – зазначив президент України.
Він додав, що Україна більше за всіх хоче миру: "Визначаємо наші спільні з Америкою кроки, щоб зупинити російську агресію та гарантувати надійний, тривалий мир. Як сказав президент Трамп, let's get it done".