Перейти до основного змісту

Розвідка Данії визначила, коли РФ може бути готова до широкомасштабної війни в Європі

Армія РФ. Pexels

Якщо війна в Україні припиниться або заморозиться, і якщо НАТО одночасно не переозброїться, то протягом приблизно п'яти років Росія може бути готова до широкомасштабної війни в Європі.

Про це інформує Управління оборонної розвідки Данії у своїй новій оцінці загроз, повідомляє dr.dk.

За даними розвідки, військова загроза з боку Росії зростатиме найближчими роками.

В оцінці також зазначено, що наразі немає загрози регулярного військового нападу на Данію.

Данська розвідка відзначає, що Росія, паралельно з військовими зусиллями в Україні, ініціювала “серйозну реконструкцію та реформу збройних сил країни”.

За останній рік ці зусилля перетворилися на “посилене нарощування військової сили з метою мати можливість вести війну проти НАТО”. Зазначається, що Росія вже встигла наростити свої потужності як з модернізації військової техніки, так і значно збільшила своє військове виробництво. Росія вже сьогодні може вивільнити ресурси для свого озброєння проти НАТО — не в останню чергу завдяки фінансовій і матеріальній підтримці, яку країна продовжує отримувати ззовні, йдеться у оцінці загроз.

Розвідка Данії пропонує три сценарії

Якщо війна в Україні припиниться або заморозиться, Росія зможе вивільнити значні військові ресурси і тим самим збільшити свою військову здатність створювати пряму загрозу НАТО. У цьому випадку, за оцінками розвідки, Росія протягом:

  • Близько пів року зможе вести локальну війну в країні, яка межує з Росією.
  • Приблизно два роки створюватиме серйозну загрозу для окремих або кількох країн НАТО і, таким чином, буде готова до регіональної війни проти багатьох країн у регіоні Балтійського моря.
  • До широкомасштабної війни на європейському континенті, в яку Сполучені Штати не втягуються, Росія може бути готова близько п'яти років.

Зазначені часові горизонти припускають, що НАТО не переозброюється одночасно тим самим темпом.

Загроза для Гренландії та Фарерських островів

Напруженість у сфері безпеки між Сполученими Штатами, Китаєм і Росією також поширилася на Арктику. За даними розвідки, Росія є найбільшою військовою державою в регіоні, і Путін волів би не втрачати це звання.

Зазначається, що Росія хоче контролювати морські простори на північ від свого материка. Цілком можливо, що Росія хоче контролювати весь шлях до Північного полюса. Морська доктрина Росії від 2022 року відкриває можливість використання всіх засобів для захисту інтересів Росії на півночі країни, включаючи військову силу, йдеться в аналітичній довідці.

Водночас, за даними Розвідувального управління оборони Данії, загроза регулярного військового нападу на Гренландію та Фарерські острови відрізняється від загрози проти Данії.

Причина полягає в тому, що Росія бачить ці дві країни в північноамериканському контексті.

"Це означає, що Росія не обов'язково втягуватиме Гренландію та Фарерські острови в європейський конфлікт, і що стратегічні інтереси країни в цьому регіоні більше пов'язані з її відносинами зі Сполученими Штатами, ніж з Європою", - йдеться в оцінці.

Таким чином, Росія менш готова вступати у військову взаємодію зі Сполученими Штатами, ніж з кількома європейськими країнами одночасно, тому що це “мало би набагато більші наслідки”.

Гібридна війна

Існує пряма війна на полі бою, а також гібридна війна, тобто шпигунство, тіньовий флот, пошкодження кабелю та все, що між ними, відзначає розвідка.

Росія часто користується цим. Причина полягає в тому, що Росія, ймовірно, не вірить, що гібридні інструменти ризикують запустити статтю 5 НАТО – домовленість про те, що напад на одну країну НАТО є нападом на всі країни НАТО.

Використання Росією гібридних інструментів проти західних країн також може зіграти значну роль в Арктиці, оцінює FE.

Це може включати, наприклад, проліт дуже близько до західних військово-морських кораблів, імітацію атаки на західні кораблі та літаки.

Такі демонстрації сили можуть мати місце і в зонах, над якими Росія не має юрисдикції за міжнародним правом. Якщо Росії буде надано більше ресурсів для озброєння в Арктиці, цілком імовірно, що Росія продовжить і, можливо, розширить свою наступальну поведінку.

Топ дня
Вибір редакції