Президент США Дональд Трамп повідомив, що міністр фінансів Скотт Бессент прибуде в Україну для зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.
Про це офіційно повідомив президент США Дональд Трамп.
"Я відправляю міністра фінансів Скотта Бессента в Україну для зустрічі з президентом Зеленським. Ця війна повинна і закінчиться скоро — занадто багато смертей і руйнувань. США витратили мільярди доларів по всьому світу, а результатів мало. Коли Америка сильна, у світі — мир", — написав він у соцмережах.
Трамп не уточнив, коли саме приїде Скотт Бессент та про що говоритиме з Зеленським.
Раніше Bloomberg повідомляло, що першим представником адміністрації Дональда Трампа, який приїде в Україну, буде міністр фінансів Скотт Бессент. Він планує відвідати Київ уже цього тижня для обговорення доступу США до критично важливих корисних копалин.
Візит відбудеться після заяв президента США Дональда Трампа про бажання домовитися про видобування її корисних копалин. Він сказав, що Україна "по суті погодилася" надати США доступ до мінералів на суму 500 млрд доларів в обмін на військову допомогу.
3 лютого Трамп заявив, що США хочуть отримати від Києва рідкісноземельні метали в обмін на допомогу, і Україна готова це зробити.
Президент Володимир Зеленський прокоментував зацікавленість Трампа у рідкісноземельних металах, які розташовані в українських надрах, й заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій у цю сферу.
Що відомо про рідкісноземельні метали в Україні
Україна володіє запасами кольорових і рідкісноземельних металів, зокрема берилію, цирконію, танталу, а також комплекс фосфорних рідкоземельних і рідкіснометалічних руд.
За оцінкою Forbes за 2023 рік, сукупна вартість корисних копалин в Україні сягає до $15 трлн. При цьому понад 70% загальної суми припадають на три області — Донецьку, Дніпропетровську та Луганську.
За словами міністерки економіки Свириденко, Україна має найбільші в Європі запаси літію, титану та значні поклади інших копалин. Літій — один із ключових компонентів для виробництва різних товарів, від смартфонів до винищувачів.
Складність видобутку полягає у тому, щоб зробити копалини придатними до використання — цей процес дороговартісний, потребує обладнання та кваліфікованих працівників.
За даними канадської фірми з оцінки геополітичних ризиків SecDev, Росія взяла під контроль українські території з покладами енергоресурсів, металів та мінералів, що оцінюють у принаймні $12,4 трлн.